X
X

65.Bölüm

18 Mart 2010

Bihter öfke krizi geçiriyor

“Firdevs Hanım’ın kızı” olmak, Behlül’ün ağzında hakarete dönüşünce, Bihter büyük bir öfke krizi yaşıyor. “Firdevs Hanım’ın kızı” olmak, Behlül’ün ağzında hakarete dönüşünce, Bihter büyük bir öfke nöbeti yaşar. Behlül’ün bilerek ve isteyerek canını acıttığını düşünemez bile.
Yasak sevgililer sözlerin yarattığı fırtınayla birbirlerinden çok uzağa savrulurlar. Bihter bu yalnızlığın acısını Firdevs Hanım’dan fazlasıyla çıkaracaktır.
Matmazel, Behlül ve Bihter ile ilgili şüphelerini ilk kez Arsen Hanım’la paylaşır.
Sır, söze döküldükten sonra, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bihterin gidişi evin alt katından başlayarak evdeki hayatı etkiler. Mutfakta dönmemesi için temenniler edilirken, Firdevs Hanım, evdeki varlığının tehlikeye girdiğini bilmektedir. Behlül ise  yasak aşkın yükünden, Nihal’in aşkına sığınarak kurtulmayı düşünmektedir. Nihal’in masum aşkıyla kendini temize çekmek ister.
Bihter’in gidişinden babasını sorumlu tutan Nihal, Adnan Bey’e tavırlıdır. Kızının ağzından nefret sözleri duymak Adnan Bey’i Bihter’in gidişinden daha çok yaralamıştır. Adnan Bey, gittikçe açılan uçurumu kapatmak için çok çaba sarf etmesi gerektiğini düşünmektedir.
Bir tek kendine yalan söyleyemeyen Bihter,  yasak aşkın tüm izlerini birer birer silmeye kararlıdır.

BÖLÜMLER

FRAGMANLAR