X
X

'Elini nereye attıysa hepsi yanlış seçim'

18.02.2011 Cuma 12:06 (Güncellendi: 07.09.2016 - 12:39)

Leopar baskılı kıyafetleri kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?Ekranların en şık programı 'Bana Her Şey Yakışır'ın 4. gününde  Mehlika Niyazberdiev yarıştı. Mehlika Hanım 39 yaşında, 170 boyunda, 42 beden, turizmci.

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN (TIKLAYIN!)


İlk haftanın teması 'bir kokteylde giyilmek üzere en şık abiye' kıyafetti.

Mehlika Hanım da leopar desenli bir kıyafet seçti. Elbise için 345 TL, ayakkabı için 165 TL, çanta için 60 TL ve kuaför için 200 TL harcadı.

1. HAFTA YARIŞMACILARINA PUAN VERİN! (TIKLAYIN!)Bakalım Cengiz Abazoğlu, Mehlika Hanım için neler söylemiş:

"Kırk beden üzerindeki bedene sahip hanımlarda leopar baskıları şöyle öneriyoruz: 'Kesinlikle siyah bir pantolon üzerinde bir leopar buluz olabilir ya da baseni çok fazla sarmayan, diz kapaklarda bir etek olabilir. Üzerinde ise yine siyah bir gömlek ya da trikoyla kullanılabilir.'

 Mehlika Hanım, yanlışlarla dolu bir seçim yapmış.


Önce şaçlardan başlayalım. Saçına ton olarak uymayan postişlerle, tepeden yapılmış at kuyruğu maalesef olmamış. Makyajda aşırıya kaçılmış.

Leopar bir tulum ve özellikle de bilekten bağlı olması onu botlarla takımlaması kendisini olduğundan daha da iri göstermiş.  Aslında bu bölümde yorumsuzluk hakkımı kullanmak isterdim. Maalesef çok da sık rastladığımız bu bedendeki hanımlara bir örnek teşkil etmesi adına daha düz kumaşları sarışın açık tenli hanımlarda daha şarap tonları, lacivertler, sakslar, zümrüt yeşiller, küçük kollu, bedene fazla oturmayan, diz kapağın altında biten elbiseleri tavsiye ediyorum. Bu elbiseler tabiki bir parça sezonun hitleri olabilir. Bunları kombinlerken özellikle kış aylarında siyah, ince ipek çoraplar, platformlu pabuçlar ve tonlarına yakın küçük portföyleri öneriyoruz.

Maalesef Mehlika Hanım yaptığı seçimlerinde saçından makyajına, aksesuarlarından giysi seçimine kadar yanlışlarla dolu bir kombin sergiledi.   


Mehlika Hanım alışveriş boyunca tercih ettiği diğer giysilerde de elini hep yanlış seçimlere attı. Herkes her şeyi bilmek durumunda değil. Alışverişe çıkarken mağazaya konan tüm ürünlerle ilgili oradaki satış danışmanlarına önceden bilgi veriliyor. Yani şu tonlara sahip bir hanıma bu tonları önerin, bu bedendeki hanımlara şu tip elbiseleri tavsiye edin gibi önceden her birine uzun mesai saatleri boyunca eğitimler veriliyor. Dolayısıyla orada da satış danışmanlarından destek alınması gerekiyor."