X
X

Giyside küçük hatalar var

15.02.2011 Tuesday 11:14 (Güncellendi: 07.09.2016 - 12:39)

Yarışmacı, neden 5 yaş yaşlı görünmüş? Abazoğlu açıklıyor...Ekranların en şık programı 'Bana Her Şey Yakışır'ın ilk gününde İstanbul'dan Hülya Şendir yarıştı. Şendir 33 yaşında, 162 boyunda, bir firmada finansal danışmanlık yapıyor.

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN (TIKLAYIN!)

İlk haftanın teması 'en şık abiye' kıyafetti. Hülya Hanım da siyah bir elbise seçti. Elbise için 350 TL, ayakkabı için 350 TL, takı için 115 TL, çanta için 60 TL ve kuaför için 45 TL harcadı.

1. HAFTA YARIŞMACILARINA PUAN VERİN! (TIKLAYIN!)

Bakalım Cengiz Abazoğlu Hülya Hanım için neler söylemiş:

"Bütün kadınların sevdiği küçük siyah elbise ile hoş bir seçim yapmış. Fakat küçük siyah elbise, her zaman her kadında hoş olacak anlamına gelmiyor. Giyside küçük hatalar var. Önce size kısaca onlardan bahsetmek istiyorum. Hülya Hanım'ın proporsiyonunda elbisenin etek formu biraz daha tüp ve alttaki o detaylar olmadan olsaydı, elbise dümdüz diz kapağının üstünde bitseydi ona çok daha hoş bir görüntü sağlayacaktı.

Elbisenin sırt dekoltesini çok beğendim. Payetlerle yapılmış çarpı formundaki askıları gayet hoş bir görüntü veriyor.

Yaptırdığı saçını doğala çok yakın buldum. Yüzüne de gerçekten çok yakışmış. Fakat sert makyaj, özellikle aylayner ve kalemlerle belirginleştirilmiş gözleri maalesef görüntüsünün üzerine bir 5-6 yaş koymuş. Yani 30'lu yılların başında olan görüntü 40'lı yılların başı gibi bir görüntü oluşmuş. Bu kadar sert belirgin gözleri tavsiye ediyorum daha yumuşatarak yapıldığı zaman fresh bir görüntü yakalamak mümkün.

Şöyle bir küçük tüyo vermek istiyorum: Alt gözün içine beyaz kalem kullanırsak gözü algı olarak olduğundan bir parça daha büyütmüş oluruz. Yapılan kontür kaleminin de  farla yapılmasını söylerseniz makyözünüze size çok daha buğulu ve puslu bir görüntü yakalattırır. Dolayısıyla gözlerinizde bu kadar sert bir ifade olmamış olur.

Pabuçlarını beğendim. Yalnız elbisenin altında hoş bir kombin yaratmamış. Bu kadar yüksek platformlu daha kaba hatlı pabuçlarda altında sigaret formlu pantolonlar ya da hiç parlamayan net ve diz kapağında biten etekler opak çopaplarla kombine dildiği zaman sezonun trendlerini yansıtmış oluyoruz. Ben tercih ederdim ki daha az platformlu, parmak dekolteli, bir pabuç seçseydi keşke.

Çantasını çok beğendim. Ama Hülya Hanım'ın genel görüntüsü hoş gözüküyor. Tebrikler.

Hülya Hanım'ın keşke bütçesi yetseydi, gümüş rengi payetli elbiseyi alsaydı ve o alışveriş esnasında dündüz fönlenmiş saçlarıyla kombinleseydi. Altına da mat süet bir stiletto ile yine bir kombin yaratmış olsaydı. O elbiseye onun üzerinde bayıldım."