Skip to main content
 

Bu Kızın Öyküsü 2. Bölüm Özeti

20.07.2018 Cuma 15:19   (Güncellendi: 20.07.2018 Cuma 15:19)

Dokuz farklı genç kadının başarı hikayesini belgesel niteliğinde ekrana taşıyan “Bu Kızın Öyküsü” ikinci bölümü ile bugün ekrana geliyor. Bu bölümde Tuğçe Akgün, Mizgin Ay ve Gözde Mimiko Türkkan’ın başarılarla dolu hikayeleri ekrana geliyor.

Bu Kızın Öyküsü 2. Bölüm Özeti

Tuğçe Akgün: 2011 senesinde İzmir’ de geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatına omurilik felçlisi olarak devam ediyor. Ancak o, başına çaresi olmayan bir şey gelmesine rağmen, hayata sıkı sıkıya tutunmayı seçenlerden. Hayatına tekerlekli sandalye girdikten sonra, kendine “Ben kazadan önce neyi yapamadım, neyi başaramadım?” diye soruyor ve kendini spora veriyor. 27 yaşındaki paralimpik atlet, geçtiğimiz sene milli oluyor ve Londra Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil ediyor.

Mizgin Ay: Beypazarı’ndan doğan bir başarı hikayesi. Dünyanın kendi yaş kategorisinde en hızlı koşan kızı şimdide gözünü olimpiyatlara dikti.

Gözde Mimiko Türkkan: Kick Boks ve Muay Thai antrenörü Gözde, kendi dönüşümünü tamamladıktan sonra, çevresini dönüştürmeye başlayanlardan. BoMoVu çatısı altında farklı bedensel ihtiyaçları olan gruplara yönelik projeler geliştiriyor; kadınlara kendilerini daha rahat hissettikleri bir ortam yaratıp, kendilerini ifade etmelerini, içlerindeki gücü keşfetmelerini sağlıyor.

Bu Kızın Öyküsü 2. Bölüm Fragmanı

Bu Kızın Öyküsü 2. Bölüm Fragmanı / Fragmanlar

Bu Kızın Öyküsü 2. Bölüm Fragmanı yayında! Onlar hayallerinden hiç vazgeçmediler ve kendi hikayeleriyle milyonlara örnek oldular. Çok özel kadınların, gerçek yaşam öyküleri!   Hemen izle