Skip to main content
 

Bu Kızın Öyküsü 3. Bölüm Özeti

27.07.2018 Cuma 10:50   (Güncellendi: 27.07.2018 Cuma 10:52)

Dokuz farklı genç kadının başarı hikayesini belgesel niteliğinde ekrana taşıyan “Bu Kızın Öyküsü” final bölümü ile pazar günü ekrana geliyor. Bu bölümde Emel Ernalbant Bulgu, Begüm Cana Öztürk ve Hülya Doğan başarılarla dolu hikayeleri ekrana geliyor.

Bu Kızın Öyküsü 3. Bölüm Özeti

Emel Ernalbant Bulgu: 2014 yılında, hızla yükselen fotoğrafçılık kariyerini ve İstanbul’u terk ederek daha sade, daha yavaş ve daha zengin bir yaşam için Mardin’e taşındı. Şimdi Mardin’ini İstasyon Mahallesi’nde kurduğu karanlık odada savaş yüzünden bu topraklara göçmüş çocuklara fotoğraf dersleri veriyor. 

Begüm Cana Öztürk: Anadolu’da dokuma geleneğinin ölmek üzere olduğu köylere gidip, evlere giriyor, dokumacılara sipariş veriyor; dokumacı kadınlardan oluşan bir ağ kuruyor. Sipariş götürdüğü köylerde, kadınlara hem ekonomik hem de manevi bir güç veriyor. Yarattığı istihdam ağı sayesinde önce kadınlar kalkınıyor; ardından evler köyler değişime uğruyor.

Hülya Doğan: İzmir İtfaiyesi’nde itfaiye erliği yapan Hülya Doğan, kadınların duygusal olmaları yüzünden bazı mesleklere uygun olmadıkları tezini ters köşeye yatırıyor: “Yanan bir eve girip, birini kurtarmak bilek gücünden ziyade yürek istiyor” diyor.

Bu Kızın Öyküsü 3. Bölüm Fragmanı - Final

Bu Kızın Öyküsü 3. Bölüm Fragmanı - Final / Fragmanlar

Bu Kızın Öyküsü 3. Bölüm Final Fragmanı yayında! Onlar hayallerinden hiç vazgeçmediler ve kendi hikayeleriyle milyonlara örnek oldular. Çok özel kadınların, gerçek yaşam öyküleri!   Hemen izle