X
X

Senaryo hırsızlığıyla suçlanıyor

28.02.2011 Monday 15:40 (Güncellendi: 07.09.2016 - 12:39)

Özcan Deniz hakkında söylenenlere açıklık getirdi...

“Cinemania” programının Cumartesi günkü konuğu, “Ya Sonra” filminin yazarı, yönetmeni ve başrol oyuncusu Özcan Deniz'di.

Özcan Deniz, basında çıkan senaryo polemiğine son noktayı koydu. Ünlü oyuncu, Ömür Gedik'e şunları söyledi:

"Yıllar içinde birçok senarist arkadaşla çalıştım. Haliyle de o arkadaşlara hikayeyi verip, sözleşme yaptım. Fakat zaman ilerledikçe o senaryo yazılamamaya, gelen metin tatmin etmemeye başlıyor. Ama adı 'senarist'. Gelen senaryo istediğin senaryo değil. Çöpe atıp, yeniden senaryo yazdım. Onu filme çektim. Fakat kendisinin yazdığını iddia adiyor. Senin yazdığın değil bu, benim yazdığım desem de kağıt üstünde onun adı geçtiği için kendisini böyle bir hukuki haklılığa sürüklemek istiyor."

Ömür Gedik'in "Hikaye sana ait değil mi?" sorusunu ise Özcan Deniz şöyle yanıtladı:

"İki sayfalık bir şey yazıyorsanız o hikayedir ama sahne sahne, diyalog diyalog  her şeyi anlatıyorsanız ve o size sadece asistanlık yapıyorsa tüm hikaye ve senaryo size aittir. Ama yazan o kişi olduğu için kendisini senarist iddia ediyor. Ben buna çok kızıyorum. Benim bilgim olmadan SENDER'e gidip senaryoyu kendi üzerine tasdik ettirmiş. Aslında çok ciddi bir suç işledi. Film bittikten sonra yasal yollara başvuracağım. Yaptığı şey hiç etik değil. Fırsatçılık peşinde. Bunun hesabını sonra verecek."

"Ya Sonra" filminde Özcan Deniz, başrolü Deniz Çakır'la paylaşıyor. Filmde yer alan bu düet internette tık rekoru kırıyor...