X
X

'Erkekliğin biraz daha çocuk tarafındayım'

21.03.2011 Monday 11:29 (Güncellendi: 11.12.2020 - 13:02)

Ünlü oyuncu Engin Öztürk bilinmeyenlerini anlattı...

Engin Öztürk (25) ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisinde canlandırdığı Selim karakteriyle tanındı. Ama gerçek hayatta gittiği mekânlarda asıl kendisinin tacize uğradığını söylüyor. Geçen hafta bir mekânda tacizlere gözlerimle şahit olunca onunla kadınlar, oyunculuk ve aşk üstüne konuşmak farz oldu.

AİLE
Kadınlar arasında büyüdüm

Eskişehir doğumluyum. Babam asker emeklisi, annem ev kadını. Babam kurallarına bağlı bir adamdı. Bu da bana disiplinli bir hayat getirdi. Üç ablam var. Aslında kadınların arasında büyüdüm. Aşk hayatlarından sağlık konularına kadınlar hakkındaki pek çok detayın içindeydim. Bu durum da kadınların dilini anlamımı kolaylaştırdı. Arkadaş olduğum kadınlarla iyi anlaşmamı sağladı. Ama bir tek aşk kavramının içinde bu bilgiler işe yaramadı.

İSTANBUL
Kalabalık yordu

İstanbul’a ilk kez 21 yaşında gelmiştim. Beni en çok kalabalığı şaşırttı ve yordu. Diziden Buğra Gürsoy’la her gün kahvaltıdan spora kadar birlikteyiz. Benim İstanbul’a alışmamı sağladı. İstanbul’da mekana giderken bildiğim yerleri tercih ediyorum. Hayal Kahvesi’nin müziği ve insanları da hoşuma gidiyor. “Her şey Asmalı’da başlar” lafına uyuyoruz. Bitiş noktamız da genelde Eelence oluyor.

OYUNCULUK
Seri katili canlandırma hayalim var

Çocukken meslek konusunda çok kararsızdım. Pilot olmak istedim sonra psikolojiye ilgi duydum. Ama lisede izlediğim bir tiyatro oyunu bütün hayatımı değiştirdi. Oradaki oyuncuları gerçekten kıskandım ve yerlerinde olmak istedim. Liseyi bitirdikten sonra Ankara Devlet Konservatuvarı Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne girdim. Bu arada Eskişehir’e de sık sık gelip giderdim. ‘Es-Es’ isimli bir dizi çekiliyordu.
ENGİN ÖZTÜRK FANI OLUN!
Erdal Beşikçioğlu’yla tanıştık. Orada bir barda oynadıkları Mojo isimli bir oyunda bana rol verdiler. Sonra şimdiki ajansım tarafından keşfedildim ve bu iş İstanbul’a kadar taşındı. ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ seçmeleri için görüşmelere katıldım ve ikinci görüşmede seçildim. Bundan sonra bir sinema filminde oynamayı çok istiyorum. Seri katili canlandırma hayalim var. Aynı zamanda romantik komedi filminde de oynamayı isterim.

FİZİK
Kadın olsam beni seçmezdim

Kıvanç Tatlıtuğ’a benzetenler oldu ama bence benzemiyoruz. Fizik rol kapmak için çok etkili. İnsanlar güzeli görmeyi istiyor. Ama ben kendimi gerçekten beğenmiyorum. Kadın olsam ben beni seçmezdim. Daha farklı tercihler yapardım. Herhalde esmer seviyorum. Kendimde gözlerimi beğeniyorum. Ellerim çok hoşuma gitmiyor. Hem küçük hem de biçimsizler. Bunda sekiz sene voleybol oynamamın etkisi var sanırım.

KADINLAR
Âşık oldum ama aldatıldım

Kadınlar en çok aklımı ve kalbi seviyor. Fiziksel olarak burnumu çok düzgün bulanlar var. Gece dışarıya çıktığımda çok az hareket ederim. Sanırım bana gelenlerde bu özelliğim üzerinden geliyor. Bir mekâna gittiğimde  tacizler yaşıyorum. “Benimle beraber ol!” diyenler de oluyor. Ama hemen uzaklaşıyorum. Çünkü çok kirli bir durum. Bunda televizyonun etkisi büyük. Çapkın bir adam değilim zaten kadınlarla ilişki bazında da aram çok iyi değil. Sanırım aradığım şeyin tam olarak ne olduğunu bilmediğimden bir senedir ilişkim yok. Ama tabii cinselliği bu söylediklerimin içinden çıkarıyorum. O daha farklı bir ilişki. Onu tek gece veya daha uzun süre yaşayabilirim. Güçlü ve esmer kadınlar beni etkiliyor. Aşka gelince sadece bir kere âşık oldum. Onda da geçen sene bu tarihlerde aldatıldım.

ERKEKLİK

Duygusallığımı seksi buluyorlar

Erkeklik hormonal bir denge. Kıskançlık erkekliğin bir göstergesi derler. Aşırı kıskancım ama erkeklik demek bence gayfobiklik demek değil ben de öyle biri değilim. Kendimi de seksi bir erkek olarak görmüyorum. Ben erkekliğin biraz daha çocuk tarafındayım. Eğer erkeklerin hayatında bir çizgi varsa ben duygusal taraftayım. Beni seksi bulan kadınlar da belki bende buldukları duyguyu seksi buluyorlar.

Takım tutmuyor

? Asla giymeyeceği kıyafet: Deri pantolon. Benim için jartiyerle aynı.
? Dolabındaki vazgeçilmezler: Basketçi şortları.
? Favori parfümü: Jil Sander Sun.
? Bakım: Saçımın dökülmemesi için özel bakım yaparım.
? En sevdiği oyun: Pes 2011.
? Tuttuğu takım: Yok.
? En beğendiği sporcu: Arda Turan.
? En beğendiği kadın: Sandra Bullock.
?  En zevk aldığı şey: Klarnet çalmak.

Seç bakalım

? Blackberry mi, iPhone mu:
iPhone
? Mac mi, PC mi: Mac
? Siyah mı beyaz mı: Siyah
? Spor arabamı cip mi:
Spor araba
? Boxer mı, slip mi: Boxer
? Dövmemi piercing mi:
Dövme. Sol bacağımda
Charlie Chaplin dövmesi var
? Futbol mu, basketbol mu: Basketbol