X
X

Mustafa, Gül Mutfağı'nda!

23.05.2011 Monday 11:41 (Güncellendi: 11.12.2020 - 13:02)

Mustafa'yı karşısında gören Fatmagül zor durumda kalıyor...

Sevilen dizi "Fatmagül'ün Suçu Ne?" yine nefes kesen bir bölümle ekrana geliyor. 

Mustafa’nın Gül Mutfağı’na ziyareti, Fatmagül’ün iyimser düşüncelerinde haksız olduğunu ispatlar. Kerim’in işe gittiğini, ve uzun bir süre dönmeyeceğini bilen Mustafa, Fatmagül'ü huzursuz etmek için daha da cesaretlenir.
Fatmagül’ün hayatında yepyeni bir dönemin başlangıcı olan “Gül Mutfağı”,  Mustafa için,  kaybettiği geçmişi, Fatmagül'ü, anlamına  gelmektedir. Bu durum, öfkesini daha çok arttırır..

İfade vermek üzere İzmir’e giden Ebe Nine ve Rahmi, yaşanan aksilikler yüzünden, ziyaretlerini bir gün daha uzatmak zorunda kalır. Bu sayede Avukat Kadir’i daha yakından tanıma fırsatı bulan Ebe Nine, yıllar sonra ilk kez çoktan unutmuş olduğu duygularla yeniden tanışır.

Turaner Bey'in Yaşaranlar'a karşı başlattığı savaş, dalga dalga büyümeye devam eder. Yenileceğini hissettikçe daha çok hırslanan Reşat Yaşaran,  iflas bayrağını çekmek üzeredir. Şirketteki hisselerinin artmasıyla fark etmeden daha büyük bir borç altına giren Münir'in de artık paçaları tutuşmuştur,  beklenen sonu engellemek için tüm yollara başvurur. Ancak gerilen sinirler, kriz anında Yaşaranlar arasındaki çatlakları da gözler önüne serer.

İçine düştüğü tuzaktan habersiz, Salih’le yeni bir başlangıç yaptığına inanan Mukaddes'in en büyük eksiği oğlu Murat’tır.. Ama yeni bir gelişme hayatını tamamiyle değiştirecektir.

Kerim'le aylardan sonra ilk defa evde yalnız olma fikri, nedense Fatmagül'ü artık tedirgin etmemektedir… Peşindeki  Mustafa'nın gölgesi onu daha çok huzursuz eder..
Kerim Fatmagül'ü almaya geldiğinde Fatmagül Mustafa'nın ziyaretini ondan saklar.. Kerim Fatmagül'ün bir tedirginliği olduğunu hisseder.. Bunun sebebinin, “evde yalnız kalmak” düşüncesi olduğunu sanan Kerim,  dışarıda zaman geçirmek için,  sinemaya gitmeyi teklif eder.. Bu “ilk”in heyecanıyla Kerim'e daha da yakınlaşan Fatmagül eve döndüklerinde Mustafa'dan yeni bir mesajla karşılaşır...

Mustafa'nın gölgesinin ağırlığı üzerlerinde gittikçe artmaktadır.. Fatmagül yaşadığı tedirginliği korkuyu saklamaya çalışsa da, Kerim bir şeyler olduğunu anlar. Fatmagül için artık harekete geçme zamanı gelmiştir
Kerim'in şüphelerini üstüne çektiğinin farkında olmayan Fatmagül, kararını sessizce uygulamaya koyulur..