X
X

5. Bölüm

18 Eylül 2009

Mehmet'le Gümüş'ün arasına Beril girdi

Mehmet ile Gümüş'ün yakınlaşmaları, Pınar'ın Amerika'ya dönmek üzere evden ayrıldığı haberi ile çabuk bozulur. Bütün aile Pınar'ı uçağa binmeden durdurmak için seferber olur.

Ancak uçağın kalktığını öğrenirler. Başta Şeref olmak üzere bütün aile üzüntüden yıkılır. Fakat Mehmet Fikri, torunu Pınar'ı uçağa binmeden durdurmayı başarmıştır. Dedesinin tüm ısrarlarına rağmen Pınar neden habersiz Amerika'ya dönmek istediğini bir türlü söylemez. Pınar'ın sırrını bir tek Gümüş öğrenmeyi başarır. Pınar'ın Defne adında kızı vardır. Bunu öğrenen Mehmet kıyameti koparır.

Kendisinden bir şeyler gizlendiğini sezen Şeref, Gümüş'ü sıkıştır, ağzından laf alamayınca da tehdit eder. Pınar bir an önce kızına kavuşabilmek için Mehmet'ten yardım ister. Gümüş tüm çabalarına rağmen Mehmet'in sevgisini hala kazanamadığı için üzgündür. Üstelik Mehmet'in fabrikada Beril'e yakın davranması onu daha da üzmektedir. Mehmet, dedesini ikna eder, Pınar'ın Amerika'ya dönmesine izin çıkmıştır. Bütün aile Pınar'ın gidişi için akşam yemeğe çıkarlar. Gecenin sonunda Gümüş'ü kötü bir sürpriz beklemektedir.

BÖLÜMLER