X
X

Eski aşklar alevlendi

10.01.2011 Monday 15:48 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Kavak Yelleri ve Hanımın Çiftliği'nin ortak noktası...

GÜLTEN SARI MERT
Kanal D İnternet
http://twitter.com/gultensarimert

Dizilerdeki aşklar yarım bırakılınca kahramanlar da dönüp dolaşıp puzzle'daki eksikleri tamamlamayı tercih ediyor. Aradığını bulamayanlar elindekileri tam yeni kaybetmişken tekrar geri kazanıyorlar. Her kaybediş bir bitiş olmuyor. Hatasını anlayanlar bir şekilde kaçan trene yetişmeye çalışıyor. Şanslı olanlar içinse tren istasyona yeniden uğruyor. Tesadüfler öyle büyük sürprizler doğuruyor ki gerçek hayatta olmaz dediklerimizi dizilerde görüyoruz. Olmazı, olduruyorlar. Sonra da bizim yaşayamadıklarımızı yaşayan kahramanların yerine koyuyoruz  kendimizi.. Sanırım bu nedenledir ki izlediğimiz bir dizi olsa da zaman zaman kitleler belgesel izlediklerini sanıyor.

İşte bu hafta Hanımın Çiftliği ve Kavak Yelleri dizilerinde geri dönenleri, geri döndürülenleri gördük.

Masallara inanan bir tek sen ve ben kalmışız
Efe'nin dönüşüyle Güven'in gidişi aynı güne denk gelmişti. Güven, Aslı'nın bir türlü unutamadığı Efe'nin gölgesi altında ezileceğini düşünüyordu. Gitmeliydi.. Güven, Efe-Aslı aşkı için kendini feda etti. Eski sevgilileri buluşturup, kendine kocaman bir çamur attırıp uzaklara kayboldu.

Aslı, Güven'in neden gittiğini bilse de Efe'yi geri kazanmak için çabalamayı tercih etti. Aşklarını tüm tutkusuyla eskisi gibi yaşayacaklarını sanıyordu. Oysa Efe, ölümcül bir hastalığa yakalanmıştı. Aslı'nın daha fazla yara almasını istemediği için ondan uzak durmaya çalıştı. Evli olduğunu, çocuğu olduğunu söyledi. Aslı'yı sevmediğini hatta her şeyin değiştiğini, aşklarının eskide kaldığını tekrarladı. Aslı'nın gözünde Efe, artık eski Efe değildi. Büyü bozulmuştu.

Yalnızlık denizinde boğulmak üzereydi ki karşısına Güven çıktı. Ağva'da ansızın önlerine çıkan Güven, gidişinin gereksiz olduğunu anladı. Efe, Aslı'ya layık olamamıştı. Onu mutlu edememişti. Aralarında hiç bir şey yaşanmamıştı. Güven'in masalına Aslı da inanmıştı. Aslı'nın da dediği gibi masallara inanan bir tek ikisi kalmıştı. Efe, masalda yoktu.. 

Güven ve Aslı kaldıkları yerden başlama kararı aldılar. İşte tren istasyona yeniden uğramıştı. Bu kez Efe'nin treni kaçtı. Bilinmez, roller yine de değişebilir. İzleyip göreceğiz...
Aslı'ya, Efe mi Güven mi daha çok yakışıyor?

Güllü'nün rotası yine Kemal'e döndü
Dizinin ilk başlarında Kemal hapishaneye girdiğinde Güllü'nün annesi, kızının yaşaması için Kemal'den bir istekte bulunmuştu. "Güllü'nün Muzaffer'le evlenemesine izin ver. Yoksa babası onu öldürecek." demişti. Kemal, Güllü'nün yaşaması için ona sırtını döndü. Güllü, Muzaffer'le evlendi. Çiftliğe hanım oldu.
 
Güllü ise içten içe Kemal'den nefret etmeye başladı. Ama bu nefret ona olan sevgisini yok edemedi. Kemal'e duyduğu özlem umulmadık zamanlarda su üstüne çıktı. Muzaffer Bey'in ölümüyle boşluğa düşen Güllü, Kemal'in Kore'ye gidişine engel olmak istedi. Ama Kemal, eski Güllü'yü istiyordu. Karşısında Serap Hanım vardı. Güllü, çiftliği ve fabrikayı bırakıp gelse, Kemal o zaman ikna olacaktı. Para ve güç Güllü'yü çok değiştirmişti. Güllü, Muzaffer Ali'nin geleceği için Kemal'in teklifini kabul etmedi. Para önemliydi. Zamanında paraları olsaydı çoktan evlenmiş olacaklardı. 

Güllü'nün karşısına sonra da Orhan çıktı. Orhan onun için çiftliğe bey, çocuğuna baba, fabrikaya da müdür olabilecek biriydi. Fakat işler öyle gitmedi. Güllü çok büyük badireler atlattı. Çocuğu kaçırıldı, köylüyle ters düştü, Kemal'in annesinin ölümü bile ona bağlandı. Güllü anladı ki başına örülen tüm çorapların sorumluydu Orhan'dı. Bebeği şu an yaşıyorsa Kemal sayesindeydi. Orhan, Güllü'nün parasını yemek için onunla evlenmişti. Bebeğini kaçırdı, suçu Kemal'e atıp, aralarındaki bağı koparttı.

Kemal, Muzaffer Ali için hayatını riske attı. Üstelik Güllü'nün mirasına konmak isteyen Orhan'ın kirli oyununa annesini kurban verdi. Orhan'ı yaraladığı için de hapse girdi. Şimdilerde Güllü, Kemal'in tahliyesi için elinden geleni yapıyor. Hapishande sık sık Kemal'i ziyaret edip, mahkemenin sonu ne olursa olsun onu bekleyeceğini söylüyor. Güllü'nün gönlü yine Kemal'de. Bakalım masal nasıl ilerleyecek, çok yakında göreceğiz.
Güllü ve Kemal bir araya gelmeli mi? 

ÖNCEKİ YAZILARI:
Anne bırakma beni!