X
X

Halide’yi çok seviyorum!

11.03.2011 Friday 16:33 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Ebru Özkan, Hanımın Çiftliği'ndeki rolü hakkında konuştu...

Hanımın Çiftliği dizisinde Halide karekterini canlandıran Ebru Özkan, canlandırdığı karakterin zorlayıcı olduğunu ancak onu sevdiğini söyledi.
EBRU ÖZKAN FANI OLUN!
Hanımın Çiftliği dizisinde Halide karekterini canlandıran Ebru Özkan, güçlü oyunculuğuyla dikkat çekiyor. Özkan, dizideki rolünün tam tersine “Kıskançlık, kıyaslama gibi kavramları hayatımdan çıkardım. Elbette başarma hırsım var. Hırsın iyi bir şey olduğunu düşünürüm ancak aklımın önüne geçmediği sürece” diyor.

--- Halide’yi ne kadar seviyorsunuz?

Halide’yi çok seviyorum. Başlarda karaktere alışamadım ama alışamama sebebim karakteri yaratmakla ilgili her oyuncunun yaşadığı sancılı süreçti. Halide olmaya başladığımı gördüğümde artık Ebru onu değil, o Ebru’yu yönlendirmeye başladı. Bu kadını seviyorum çünkü ayakları yere sağlam basan ve zorlayıcı bir karakter.

--- Benzer yönleriniz var mıdır?

Karakter özellikleri bana benzemiyor tabii, akıllı bir kadın ama entrika çevirebilecek kapasitede bir kadın. Entrikaları salt kötülük için değil inandığı şey uğruna yapıyor. Olaylar karşısındaki mesafeli duruşu ve sakinliği açısından kendime benzetiyorum.

--- Kolay aşık olur musunuz?

Hayır, kolay aşık olan biri değilim.

--- Neyi seversiniz hayatta?

Sanatın her dalından hoşlarım. Enstrümanlardan çelloyu severim. Bir süre denedim ama devam edemedim. Şu ara piyano öğrenmek istiyorum. Dansı çok severim, üniversite döneminde bir süre topluluklarda dans ettim. Resme çok meraklıyım, boya alır kendime göre derme çatma bir şeyler yaparım.

--- Evliliğe ne kadar yakınsınız peki?

İmza atmak, yüzük takmak gibi belirli bir kalıba sokulmuş bir evlilikse uzak durmak isterim. Birlikte olduğunuz kişiyle evlisiniz zaten. Bana göre sevgiliniz eşinizdir, aşık olmanız yeterlidir.

--- Aşk kavramınızın için neler dolduruyor o zaman?

Bütün hayatı paylaşmak. Tamamen açık olmak, doğal olmaktan yanayım. Birlikte olduğum kişiye hayranımdır. (Ebru Özkan, Caner Cindoruk’la aşk yaşıyor ama bu konuda konuşmuyor.)

--- Karşılıksız aşk için neler söylersiniz?

Çok zor bir şey, düşünemiyorum bile. Acı verir herhalde. Ama onu da keyifli hale getirebilirsiniz. Çok arabesk yaşamadığınız sürece onun da güzel hüzünleri, size öğrettikleri vardır mutlaka.

--- Zor bir kadın mısınızdır?

Buna benim cevap vermem zor! “Zor kadınsın” derler..

ŞOK