X
X

Hayat Yolunda karakterleri

(Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

109.jpg

<b>OP. DR. CEM KORCAN - ENGİN ÖZTÜRK</b><br/> Cem, işinde dahi olarak anılan, çok başarılı ama fakülte yıllarından beri tersliği, kabalığı ve başına buyrukluğu yüzünden sorun yaşayan, karizmatik, mesafeli bir adamdır. Geçmişte yaşadığı acı bir olay yüzünden İstanbul'dan uzaklaşır. Depremzedelere yardım için gittiği Van'da, doktor ihtiyacını gördükten sonra orada kalmayı tercih eder. Fakülteden arkadaşı Dr. Yelda'nın ziyareti ve çok sevdiği küçük hastasının durumunun kritikleşmesi onun da hayatını değiştirir. Cem, yıllar önce ayrıldığı Şafak'la aynı hastanede çalışmaktan önce imtina eder. Ancak Şafak'la aralarındaki önlenemez elektrik, yıllara rağmen etkisini korumaktadır.

108.jpg

<b>DOÇ. DR. ŞAFAK GÜNAY - NUR FETTAHOĞLU</b><br/>İzmir'de bir üniversite hastanesinde çalışan, hırslı ve başarılı bir cerrahtır. Armatör olan kocası Alp, 5 yaşındaki kızı Ecem ve hastalarından oluşan küçük bir dünyası vardır. Tek hayali olan profesörlük ünvanını almasına sayılı günler kala, eşi tarafından aldatıldığını öğrenir. Küçük dünyası başına yıkıldığı anda, fakülteden arkadaşı Dr.Yelda'nın telefonu ile hayatı değişir. Fedakar, idealist, disiplinli, gururlu ve güçlü bir kadındır. Yıllar sonra karşısına çıkan eskisi sevgilisi Cem ile, onu aldattığı halde yakasını bırakmayan kocası Alp arasında bocalayacaktır.

107.jpg

<b>OP. DR. SELİM SAVAŞ - BURAK YAMANTÜRK</b><br/>Tıp fakültesinin çapkın ve yakışıklı delikanlısı Selim, marka olmuş, çok para kazanan başarılı bir beyin cerrahı olur. Gönül ilişkilerinde bir hayli hızlı ve maceraperest olmasına rağmen, gerçekten aşık olduğu, bağlandığı birisi olmamıştır. Zengin ve ünlü hastaların rağbet ettiği, büyük bir özel hastanede çalışır. Bugüne kadar tedavi edemediği hasta olmamıştır, bu yüzden kendine güveni ukalalık boyutundadır. Medyatiktir, tv programlarında boy gösterir, son model arabası ve boğazdaki evinde hercai bir hayat sürerken, ameliyatına girdiği ünlü iş adamının ölümüyle tüm hayatı değişir.

106.jpg

<b>DR. YELDA GÜÇLÜ - İPEK KARAPINAR</b><br/>Hastanenin sahibi Veysel Hoca'nın biricik kızı. Babasına duyduğu hayranlıkla, onunla aynı yolda yürümeyi tercih ederek doktor olur. Bir yuva kurup çocuk sahibi olmayı istese de erkeklerle ilişkilerinde hep hayal kırıklığı yaşamıştır. Neşeli, duygusal, hayat dolu bir kadındır. Aklına eseni, kafasına koyduğunu yapar. En yakın arkadaşı Şafak'ın bir zamanlar sevgilisi olan Cem'e aşık olması, Yelda'yı çok bocalayacağı bir döneme sokacaktır.

105.jpg

<b>ARMATÖR ALP GÜNAY - İLKER İNANOĞLU</b><br/>İzmirli zengin iş adamı. Dr. Şafak'ın kocası. Her şeyin parayla hallolacağına inanan, çıkarları söz konusu olduğunda, yalan dolana başvuran kurnaz bir adam. Karısının asistanı olan Melis'le yaşadığı kaçamak, zamanla bir ilişkiye dönüşür. Alp, iki kadın arasında mekik dokurken, geçirdiği bir kazayla her şeyin ortaya çıkması sonucu, bir tercih yapmak zorunda kalır. Kızı Ecem, hayattaki en büyük aşkı ve zaafı. Karısı Şafak'ı aldatsa da hayatından çıkaramayan, ne yardan ne serden geçemeyen Alp, onu hayatında tutmanın kurnazca bir yolunu bulur. Böylece Alp ve Melis, hastanedeki herkesin hayatına dahil olacaktır.

104.jpg

<b>DR. MELİS SAKA - SİNEM ÖZTÜRK</b><br/>Asistanlığını yaptığı Dr. Şafak'ın kocası Alp ile yaşadığı gizli ilişkinin ortaya çıkışı, tüm dengeleri değiştirir. Melis oldukça çekici, hırslı, tutkulu, kibirli bir kadındır. Acımasızdır. İstediği şeyi elde edene kadar savaşan, kimsenin gözünün yaşına bakmayan bir yapısı vardır. Alp'le olan ilişkisini hayatının fırsatı olarak görür, onu kaybetmemek için de sonuna kadar tırnaklarını çıkaracaktır.

103.jpg

<b>UZM. DR. TAYFUN KUZU - YILDIRAY ŞAHİNLER</b><br/>Hareketli, yerinde duramayan, lafını sakınmayan, kendine has jargonuyla, hastanenin neşe kaynağı olan Karadenizli bir delikanlıdır. Soyadından ötürü Lakabı Kuzu olur. Ticaret yaparak çok para kazanmak isteyen girişimci ruhunu bir türlü baskılayamayınca doktorluğu bırakıp, tarımla uğraşmaya başlar. Sağlık sebebiyle yolu Veysel Hoca'nın hastanesine düşüp bir de bu hastanede katıldığı kongrelerde hayranlıkla dinlediği Veysel Hoca'nın olduğunu öğrenmesiyle, onun da hayatı değişir. Samimi ve doğal komiktir. Anası Asiye'nin ona bulduğu kısmetlerin hepsine yüz çevirirken, Yelda'ya ilk görüşte çarpılır.

102.jpg

<b>HEMŞİRE SEZA TÜRK - CEYDA TEPELİLER</b><br/>Şehir dışında kazandığı tıp fakültesine ailevi sebeplerden dolayı gidemeyen Seza, İstanbul'da kalıp hemşirelik okumak zorunda kalmıştır. Maddi sıkıntılar eşliğinde gittiği okuldan dereceyle mezun olup, Veysel Hoca'nın hastanesinde çalışmaya başlar. Doktorluk, içinde bir ukdedir. Belli etmemeye çalışsa da bunun ezikliğini yaşar. Dikkatli ve zeki bir hemşiredir, neredeyse bir pratisyen hekim kadar donanımlıdır. Güzel, sadakatli ve kırılgandır. Bir gecekondu mahallesinde, iki kardeşiyle birlikte yaşar. Tekerlekli sandalyede olan kardeşi Sema'nın, bir gün ayağa kalkması en büyük dileğidir.

101.jpg

<b>PROF. DR. VEYSEL GÜÇLÜ - EDİZ HUN</b><br/>Hastanenin sahibi, doktorların ve hastaların saygı değer hocası. Her hastayı kendine "emanet" gören, hastanesi ile hayat bulan yardımsever, bilgili ve babacan, Adanalı bir kalender adam. Bin bir emekle kurduğu ve hiçbir hastayı geri çevirmeden hizmet verdiği bu "özel" hastanenin ayakta kalması, onun için hayat memat meselesidir. Veysel Bey, bir zamanlar onun öğrencisi olmuş cerrahları bir araya topladığında, onların sadece hocası değil bir nevi babası da olur. Tekleyen kalbine inat, ne çalışmaktan ne de savaşmaktan usanır.