X
X

İşte Aslı ve Efe aşkı!

(Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

171.jpg

<b> Dönüm noktası: Akşam yemeği </b>

170.jpg

Mine'nin son dakikada kendisini yalnız bırakmasının ardından, Alp Bey'in karşısında ne yapacağını bilemeyen Efe, karşısında Aslı'yı görünce şoke olur. Efe ve Aslı karı kocayı oynamak zorundadırlar. Alp Bey'e karşı bir anda oynamaya başladıkları bu oyun, hem Efe'nin Aslı'nın ona verdiği değeri anlamasını sağlar, hem de ikisinin de biraz kafasını karıştırır. Aslı'yı çıkardığı yemekten sonra Efe'nin kafası karışır. Hem en yakın arkadaşından uzak duramaz, hem de Farklı duygularına anlam veremez..

169.jpg

Mine bir kez daha ortalığı karıştırmıştır. Efe'nin günlüğüne yazdıklarını okuyan Aslı şaşkınlıktan ne diyeceğini bilemezken, Efe ise, Aslı'nın verdiği ani tepkinin nedenini anlamaya çalışmaktadır. Aslı, anne ve babasının Urla'ya dönmesiyle birlikte zor günler geçirirken, bu durumda yanında olmasını beklediği tek kişinin Efe'dir. Ama bu artık çok zordur. Efe ise Deniz'e ne diyeceğini düşünmektedir. Nitekim o hala Aslı'nın filmi izlediğini ve verdiği tepkinin film yüzünden olduğunu sanmaktadır. Hal böyle olunca da Efe-Aslı-Deniz üçgeninde işler bir kez daha karışacaktır.

168.jpg

Aslı önce ailesinin sonra da Efe'nin gidişi ile yapayalnız kalmıştır. Efe'nin duygularına vereceği karşılığı bilememesi onu daha da içinden çıkılmaz bir duruma sokmaktadır. Efe Urla'ya döndükten sonra herkesten uzakta tam anlamıyla kendiyle yüzleşecek ve Aslı'ya karşı olan duygularıyla yüz yüze gelecektir. Herkes kendi derdiyle boğuşurken, herkes kendi kararlarını vermeye çalışırken, tesadüfler yine kahramanlarımıza oyun oynayacak ve onları hikayenin başladığı yerde, hayatlarının tam ortasında tekrar karşılaştıracaktır.

167.jpg

Aslı'dan yediği tokat, tam her şeyi düzelttiğini düşündüğü sırada Efe'nin darmadağın olmasına sebep olur. Aslı ise bütün cesaretini toplayıp Efe'ye açılmaya geldiği sırada ondan duyduğu sözler yüzünden büyük bir kızgınlık duymaktadır. Deniz ise, Aslı'nın söyledikleriyle yıkılmıştır. O yaptığı hatanın bedeliyle acı çekerken, Aslı'nın onu bu kadar çabuk unutup yoluna devam etmesi Deniz'i büyük bir hayal kırıklığına uğratır. Büyük bir acı içinde savrulurken, birkaç lise arkadaşıyla geçirdiği gecenin sonunda başka insanlara patlar ve gecenin sonu hiç de iyi bitmez.

166.jpg

Deniz, Efe, Aslı ve Mine'nin aşkları ve dostlukları arasında verdikleri sınavda artık geri dönülemez, yeni bir dönem başlıyor. Canan'dan, Aslı'yı sevgilisiyle lunaparkta görebileceği tüyosunu alan Deniz karşılaştığı manzara karşısında sinirlerine hakim olmakta zorlanır. Efe'nin tüm çabalarına rağmen lunaparkı hızla terk eder. Bu esnada yardıma ihtiyacı olan başka biri vardır: Mine. Mine'nin kendini odaya kilitlemesi üzerine ona destek olabilecek ilk kişi olarak akla Deniz gelir.

165.jpg

Düğün günü geldiğinde Aslı ve Efe çıkan her problemi çözmeye çalışarak nikâhın gerçekleşmesi yolundaki sorunları ortadan kaldırırlar. Bu arada Efe'nin Aslı'ya yaptığı bir sürpriz artık aralarındaki bütün engelleri gözardı etmelerine sebep olacaktır. Aslı ve Efe öyle bir yerde bir araya gelirler ki, Deniz de hayatının şokunu yaşamak zorunda kalır. Deniz, Efe, Aslı ve Mine'nin aşkları ve dostlukları arasında verdikleri sınavda artık geri dönülemez, yeni bir dönem başlayacaktır.

164.jpg

Düğünün finalinde perdenin açılmasıyla, bir anda bütün Urla'nın haberdar olduğu Efe - Aslı aşkı sadece onların değil, herkesin hayatında bir dönüm noktası yaratacaktır. Durumu gören Deniz büyük bir şok yaşamaktadır. Yanında ise her zaman olduğu gibi bir tek Mine'yi bulur. Aslı ve Efe ise ailelerinin yaşananları görmesiyle herkesi sıkıntıya sokarlar. Kamil'in Aslı'ya, kendisine büyük bir hayal kırıklığı yaşattığını söylemesi Aslı'yı çok üzer. Diğer tarafta Metin başta olmak üzere tüm aile Efe'ye yüklenirler ve hemen İstanbul'a dönmesi gerektiği üzerinde anlaşırlar. Efe aşkına sahip çıkmaya çalışırken onun yanında duran bir tek Gönül olur. Çevrelerindeki herkes yaşananlar üzerine Efe ve Aslı'ya tepkilerini gösterirken, Deniz'den Efe'ye beklenmedik bir telefon gelir. Buluşmak istemektedir. Deniz, Efe'ye karşı tüm öfkesini akıtırken, Efe suskun kalır.

163.jpg

Efe, dükkândaki patlamadan Deniz'in yardımıyla kurtulmuştur. Ancak hastanede onu zor günler beklemektedir. Doktorlar uzun süre oksijensiz kalan Efe'yi ilaçlarla uyutmaktadır. Birkaç gün içinde ilaçlar kesilecek ve Efe'nin kendi kendine uyanması beklenecektir. Herkes umutsuzluğa kapılmıştır. Onları toparlayan Aslı olur.

162.jpg

159.jpg

158.jpg

157.jpg

156.jpg

155.jpg

154.jpg

Deniz hastalanıyor, Aslı da onun başucundan ayrılmıyor.

153.jpg

152.jpg

Efe, Deniz'i Aslı'nın evinde görünce kızgınlığını gizleyemez. Aslı'nın hatasını telafi etmek için gösterdiği bütün çabalar boşa çıkar. Deniz ise Efe ve Aslı'nın arasında yaşananların kendi hatası olduğunu düşünerek Efe'ye durumu anlatmaya çalışır ama tabi ki başarısız olur.

151.jpg

150.jpg

149.jpg

148.jpg

147.jpg

146.jpg

145.jpg

144.jpg

143.jpg

Efe kaza yapar!

142.jpg

Efe, kazayla birlikte kaybolur. Aslı, Efe'nin yokluğunu kolay kolay atlatamaz...

141.jpg

140.jpg

139.jpg

Aradan 4 yıl geçer ve Efe İstanbul'da görülür. Aslı ve arkadaşları da İstanbul'a gelmiştir. Aslı'nın hayatında artık Güven vardır.

138.jpg

Efe İstanbul'da kendi halinde yaşamaktadır.

137.jpg

Efe'yi ilk gören Güven olur. Kısa sürede kaynaşır, yakın arkadaş olurlar. Güven, Efe'nin kim olduğunu uzun süre öğrenemez. Efe kendini 'Fikret' olarak tanıtır.

136.jpg

Güven ile yolları kesişen Efe, onunla kısa sürede kaynaşır. İkili karavan dolandırıcılarının peşine düşerler.

135.jpg

Güven ile orijinal adamı, gerilim dolu anlar beklemektedir.

134.jpg

133.jpg

132.jpg

130.jpg

Efe, Güven'in davetiyle köşkün bahçesine kadar gelir. Fakat son anda hastalanır eve geri döner. Aslı ile karşılaşamaz..

129.jpg

128.jpg

Efe, "Fikret" olarak ilk kez Aslı ile MSN'de karşılaşır.

127.jpg

126.jpg

125.jpg

Efe ve Güven sahilde ortak çay ocağı açarlar.

124.jpg

Aslı, Güven'le ilgili ara ara Fikret'le MSN'de yazışmaya başlar.

123.jpg

121.jpg

Efe, Mine'nin şirketine dağıtıma gelir. Mine, Efe'yi fark eder ve peşine düşer.

120.jpg

119.jpg

118.jpg

Mine'ye yardımcı olan Güven, acı gerçeği öğrenir. En yakın arkadaşı Fikret, sevdiği kadının eski aşkıdır.

117.jpg

116.jpg

115.jpg

Güven artık emindir. Fikret, Efe'dir.

114.jpg

113.jpg

Aslı'yı Metin'le dertleşirken gören Güven, Aslı'nın ağzından dökülen sözlerle sarsılır. Aslı hala Efe'yi unutamadığını söylemektedir.

112.jpg

111.jpg

Güven, Aslı'nın hayatından çekilme kararı alır. Efe ve Aslı'yı bir alışveriş merkezinde buluşturup, ortalardan kaybolacaktır.

110.jpg

Fakat, pişman olur ve geri döner...

108.jpg

Güven, Aslı'ya evlenme teklifi eder. Aslı kabul eder.

107.jpg

Mine, Efe'nin evini bulur.

106.jpg

Güven ve Aslı nişanlanırlar.

105.jpg

Güven kurduğu tezgahla Aslı'nın kendisinden nefret etmesini sağlar. Nişan günü bir kabusa döner. Güven için gitme vakti gelmiştir. Aslı'yı, Efe'ye bırakma vaktidir artık.

104.jpg

Aslı'ya ve Güven'e telefonla ulaşan Güven, her ikisini de Taksim'de İstiklal Caddesi'nde buluşturur. Güven, belki de en acıklı sahnesini izlemektedir.

103.jpg

Aslı ve Efe yıllar sonra karşı karşıya gelir. Aşk, onlar için bundan sonra yeniden yazılacaktır...

101.jpg