X
X

28. Bölüm

18 Eylül 2009

Cumhuriyet karşıtı olan Reşat ve Efdal, Recep’in de yardımıyla kasabada ve civar bölgelerde çeşitli olaylar çıkarmaktadırlar. Bunları yaparken peçeli kılığına girerler ve suçu Peçeli Efe’ye yıkarlar.

Atını geri almak isterken Şahin’e yakalan Emine, kendi üzerine oynanan oyunları öğrenir ama elimden hiçbir şey gelmez. Sahte peçeliler kervan olmuş, kasabada bir sürü evi yakmıştır. Bu evlerden biri de Nevzat’ın evidir. Nevzat’ın evine düşen ateş hem Feraye’lerin hem de Ayşe ve Zeynep’in sokakta kalmalarına neden olur. Nevzat’ın evinin yakılmasında yönlendirici olar Recep Efendi, bu yapılanlar sorumlusu sanki kendisi değilmiş gibi yangının söndürülmesine ve insanların kurtarılmasına yardım eder ve kahraman ilan edilir.

Emine peçeli olarak yapmadığı bir yığın olayla karşı karşıya kalmıştır. Kasabadaki huzuru bozan peçeliyi yakalamayı kafasına koyan Şahin Yüzbaşı ustaca bir plan hazırlar bu plan onun Nevzat’la yollarının kesişmesine neden olur. Ama gerçekleri ortaya çıkartmaya çalışan gerçek peçeli Emine’yi kimse hesaba katmamıştır.

BÖLÜMLER