X
X

85 yaşındaki emekli öğretmeni dolandırmaya kalktılar | Video

5 gün önce eklendi

Kendilerini savcı olarak tanıtıp, emekli öğretmenin altın dişlerine kadar çalmak istediler. O iki dolandırıcı, polisin titiz çalışmasıyla suçüstü yakalandı.

Beşiktaş Gayrettepe'de 85 yaşındaki emekli öğretmeni arayan iki kişi, kendilerini "Savcı" olarak tanıtıp, “FETÖ adınıza hat açtı, evinizdeki altınların terör örgütününki ile eşleşip eşleşmediğini kontrol edeceğiz” diyerek evdeki altınları ve paraları hazırlamasını söyledi. Bunun üzerine emekli öğretmen evinde bulunan 8 adet altın kaplama diş, 10 adet altın, 1 adet kelepçe bilezik, 660 euro ve 6 bin doları bir poşetin içine koyarak eve gelen dolandırıcıya teslim etti.

Ancak polis bu kez hazırlıklıydı. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekipler, olay yerine giderek altın ve para dolu poşetle apartman merdivenlerinden aşağı inen şüpheli ve ona gözcülük yapan arkadaşını suçüstü yakaladı.

Gözaltına alınan ve “Yağma” suçlarından emniyette kayıtları olduğu belirlenen şüpheliler adliyeye sevk edilirken, 85 yaşındaki emekli öğretmene para ve eşyası iade edildi.