X
X

Liste tartışmaları için CHP Lideri'nin yorumu ne oldu | Video

5 gün önce eklendi

En çok merak edilen sorulardan biri. CHP'de kurultaydaki alternatif liste tartışmalarına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ne dediğiydi.

Gazeteci Aytunç Erkin, CNN TÜRK yayınında Kılıçdaroğlu'nun yakın çevresine dayandırarak bu açıklamayı yapmıştı.

Erkin, Sözcü Gazetesi'nde, "Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi mi?" başlıklı köşe yazısında bu konuya değindi

Erkin, yazısında "Dört kişilik bir sohbette Kılıçdaroğlu'nun “Bu açıklamalara gerek yoktu, doğru olmadı” dediğini öğrendim. CHP Liderinin esas kızgınlığının, delegelere sunduğu 80 kişilik PM Listesine karşı bu listeden farklı yeni isim listesi hazırlayanlara olduğu ifade edildi. Kılıçdaroğlu'nun yakın çevresine “80 kişiyi 52'ye düşürebilirsin. Neden 80 kişi içinden değil de yeni isimler” dediği de kulislerde konuşulanlar arasında." ifadelerine yer verdi

Erkin, Kılıçdaroğlu'nun bu mesajları güvendiği isimlere verdiğini, ilk PM toplantısında bu konunun gündeme geleceğini ifade etti.

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer de CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kurultaydaki gelişmelerin ardından parti kurma hazırlığı yaptığını yazdı.

Bayer, “Nasıl bir parti” sorusuna da “CHP’nin yapamadıklarını yapacak bir parti. Üç-beş oy için kendi ideolojisinden ödün vermeyen Atatürkçü bir parti. ”Yanıtını aldığını yazdı. Partinin adının da İnce tarafından açıklanacağını belirtti.