X
X

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak'ta

2 gün önce eklendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Şırnak Türkiye genelinde seçimi kazandığımız 24 il belediyesi arasında Rize’nin ardından ikinci sırada yer aldı. Şırnaklı kardeşlerimizin bizlere olan güvenleri, destekleri için şükranlarımı sunuyorum.

Şırnak’a bugün elimiz boş gelmedik.

Kongremizden sonra katılacağımız törenle, yatırım bedeli yaklaşık 3,4 milyar lirayı geçen 591 projenin resmi açılışını yapacağız.

AK Parti il kongrelerimizin ilkini Şırnak’ta gerçekleştiriyoruz, bugün Şırnak’tan yola çıkan kervanımız 81 şehrimizin tamamını dolanacak.

Önümüzdeki hafta sonu Kayseri ve Malatya, sonra Van ve Samsun’dayız. Bu şekilde tüm Türkiye’yi bir kez daha kat etmiş olacağız. Siyasi hayatımın sadece son 19 yılında AK Parti Genel Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak ülkemizin 81 vilayetinin hepsine de defalarca gittim. Bunların arasında onlarca defa gittiğim şehirlerimiz var.

Biz tüm hayatımızı milletimize hizmete vakfettik, hamdolsun milletimiz de bizi girdiğimiz hiçbir mücadelede yalnız bırakmadı. Attığımız her adımda milletimiz yanımızda oldu, vesayet karşısında dimdik dururken milletimiz hep yanımızdaydı. Terör örgütleri ve onları destekleyenlerin üzerine giderken milletimiz yanımızdaydı. Darbeciler tanklarıyla üzerimize gelirken milletimiz yanımızdaydı.

Sınırlarımız içinde ve dışında istiklalimizi ve istikbalimizi korumak için girdiğimiz her kavgada milletimiz yanımızdaydı. Hakkımızı hukukumuzu çıkarlarımızı her platformda cesaretle savunurken milletimiz yine yanımızdaydı. Milletimizden aldığımız güçle gerektiğinde yedi düvele meydan okumaktan çekinmedik.

Bugün her alanda kendine güvenen, kendine inanan, hedeflerine sıkı sıkıya bağlanan bir Türkiye varsa milletimizin sabrı dirayeti sayesindedir.

Buradan bir kez daha tekrar ediyorum, beni Rizelinin olduğu kadar Şırnaklının da Samsunlunun olduğu kadar Adanalının da kardeşi olarak yaratan rabbime hamd ediyorum. Dünyada bundan daha büyük bir zenginlik, bundan daha büyük bir itibar bilmiyorum tanımıyorum.

Türkiye’nin bu şekilde dimdik ayakta kalması işte bu güçlü birliğimiz beraberliğimiz kardeşliğimiz sayesindedir. Her kim milletimizi bölmeye ülkemizi parçalamaya yönelik söylem eylem ve tavır içindeyse bilin ki hepimizin en büyük düşmanıdır. Her kim birliğimize beraberliğimize omuz veriyorsa bilin ki hepimizin en büyük dostudur.

Hiçbir siyasi, ideolojik, sosyal, kültürel mülahaza 83 milyon olarak birliğimizden kardeşliğimizden daha önemli daha hayati değildir.