X
X

Kuzey mi, Güney mi? Yoksa Kıvanç mı?

08.09.2011 Perşembe 14:28 (Güncellendi: 27.04.2020 - 17:05)

Kanal D Muhabiri Orkun Ün, Twitter’ın nabzını tutuyor...

“Kuzey mi güney mi” bilinmez ama rota Twitter olacağa benziyor...

Yaz arasının ardından tekrardan Twitter yazılarıyla beraberiz. Yokluğumuzda o kadar çok şey oldu ki. Ama Twitter gündemi hepsini yedi bitirdi. Akıllarda kalan belki de en önemli şey yeni Twitter fenomenimiz Hilal Cebeci oldu. Cebeci verdiği pozlarla Twitter’daki takipçi sayısını çok kısa sürede birçok kişinin aylarca ulaşamadığı sayılara yükseltti. Nediyelim iyi bir reklam başarısı aslında.Peki bizim yazımıza başladığımız hafta neler oldu?
Şüphesiz başköşeyi Ahmet Çakar'ın Galatasaray Spor Kulübü ile ilgili yazdıkları aldı.
Çakar Twitter sayfasından  bakın neler yazdı:
"20 yılda hakem hataları ve tuhaf işlerden 3 büyükler fazlaca yararlanmış ama en çok da galatasaray yararlanmıştır laflarımı TV'lerden çok duymuştunuz.
İşte her şey bu hafif yumuşak hafif sert tweetin ardından başladı.
Her şey düzgün olsa idi; G.Saray İstanbul'da M.United'ı eleyip ilk kez şampiyonlar ligi'ne giremezdi..."
GS'lilerin milat dediği maçı siz bir de Sami Çölgeçen, Röthlisberger ve Adnan Polat'a sorun
Bu tweetlerin ardından olay başka boyutlara taşındı. Önce Hıncal Uluç, Çakar'a ağır yüklendi ardında da Galatasaray Ahmet Çakar’ı mahkemeye verdi. Çakar yine durmadı tweetlerine tam gaz devam etti ve Hıncal Uluç’a cevap verdi.
"Hıncal Uluc hem terbiyesizlik yapmış hem de gs camiasında bircok kişinin bildiği acı gerçeği gizlemek ve şövence GS’ı korumak uğruna
Hıncal spor ve magazin basını içinde ki en büyük gladio dur. O ve entelektuel mafyanın istemediği hiç bir sanatçı yıldız olamaz.


Bu tweetleri yazarken Galatasaray’ın kendisini mahkemeye verdiğini öğrenen Çakar :
"tamam benim de istediğim oldu yani mahkeme herkesi salona beklerim"
Sıra milli futbolcu Arda Turan’a geldi.
Çakar milli maç sonrası"golümü tüm halkların şehitlerine armağan ediyorum" diyen Arda’yı eleştirmiş Arda’da Avusturya maçının ardından Viyana’da "Çakar'la İstanbul'da hesaplaşacağız” demişti.
Ahmet Çakar açtı elini bastı klavyenin tuşlarına.
"eveet simdi gelelim Arda'ya. Arda abi ne o ağır abilige soyunmussun. İst.da benle görusecekmişsin. Hic gerek yok sen neredeysen ben geleyim"
 "ulan Arda *ayı b.ku ile kavga etmez*derler ama sen kimsin .sen kimi tehdit ediyorsun.bak bu iş *tüm halkların şehitleri* lafına benzemez.
Çok hızlı oldu ama tansiyon iki günün ardından düştü. Üstelik ilk adım Ahmet Çakar’dan geldi
Doğru söylüyorsunuz çocugum yaşındaki Arda ile böyle konuşmam kesinlikle dogru degil.
Ne olursa olsun arda bana tehditvari konumuş olsa da ben daha yumuşak cevap vermeliydim. Evladım yaşında. Olmaz ben hatalıyım üslupta.
Maç sonrası ifadesi yanlış bana ist.da göruşecegiz demesi de yanlış ama benim üslup da doğru degil. Çünkü benden çok genç.
Sizler cok gençsiniz, sizlerden de hakaret geldiğinde benim yine yumuşak olmam gerekiyor

İşte böyle. Yoruma gerek yok. Yorum size kalmış. Twitter sayfama bekliyorum yorumlarınızı.


Bu sezon Twitter’ın yeni fenomenleri Kanal D dizleri olacağa benziyor. İlk sinyal “Kuzey Güney” dizisinden geldi. Bakın yeni diziyle ilgili Twitter’da neler konuşuldu
Erol Köse :  kazayı Kuzey üstlenir .Güney Kuzeye gebe kalır.adam ölür...Temmuz zengin ve yoksuldaki falconetti.sene 1976... Sülüman gelir ve yayın günü değişir...
Nur Yerlitaş : Kivanc cok iyi yaaa
Demet Akalın : Kivancc olayi bitirmis gecmis olsn!aglicam oyunculuguna yemin ederimm
Mehmet Ali Ilıcak : kim ne derse desin bu Kıvanç yakışıklı adam... Kıvanç Tatlıtuğ'a çirkin diyen erkek komplexli,kadın ise zevksidir.Türkiye'nin Kıvançı Yunan'ın Helious'u,Hollywood'un Brad Pitt'idir biline
Yeni sezonla Twitter’da tüm hızıyla devam edecek her şey ama her şey tüm detaylarıyla yazımızda olacak…
Sağlıcakla kalın….

Not: uzun bir süre ayrı kaldığımız için hatırlatmakta fayda var. Alıntı yapılan tweetlerdeki yazım hataları şahsıma ait değil. Twitler aynen yazıldıkları gibi yazan kişilerin Twitter sayfalarından alınmıştır.

http://twitter.com/orkunun