X
X

Dünya ağlıyor!

(Güncellendi: 18.06.2018 - 09:56)

Soma'da yaşanan felaketten sonra, Türk ve Dünya starları, duygularını dile getirdi.

124.jpg

Manisa Soma'da yaşanan maden faciası sonrasında herkes tek yürek...

123.jpg

Yılmaz Erdoğan, duygularını işte bu satırlarla dile getirdi. "Korkmuyor musun?" diye sormuştum, Zonguldak'ta bir ağabeyime. Korkup da ne yapacaksın" demişti. Korkuyla yaşanmaz ki! Kocaman harflerle "ÖNCE GÜVENLİK" yazıyordu, önünde konuştuğumuz duvarın üstünde. Önce düşük maliyet, önce yüksek kar, önce maksimum kapasite, önce karanlık, önce sessizlik, önce duman, önce ölüm!.. Şimdi, kriz masalarında kifayetsiz bir telaş. Hiçbir yaraya derman olmuyor başsağlığı mesajlarımız, gözyaşlarımız. "Çizmelerimi çıkartayım mı?" diyen, mahşerin ortasında çok yüksek kapasiteli bir kalp sahibi... "Ambulans kirlenmesin" Bir de temizlik maliyeti eklenmesin masraflarınıza, benden ötürü. Hadi şimdi, gider pusulanıza yazın kardeşlerimizin vasiyetlerini. Vergiden düşün, babasız kalan çocukların acısını. Soğuk rakamlar üzerinden bir hayat kurun, karanlık ve ıslak maden dehlizlerinizde. Bu işin sorumlularını affetmeye hiçbir kulun gücü yetmez. Bunu ancak Yaradan yapabilir. Allah sizi affetsin. Çıkartın o pahalı, çizmelerinizi. Dünya daha fazla kirlenmesin...

122.jpg

Demet Akalın ve eşi Okan Kurt, Soma'ya iki tır dolusu yardım gönderdiler.

121.jpg

Mustafa Sandal ve Ailesi, sosyal medya hesaplarında işte bu mesajı paylaştılar.

120.jpg

Konserini iptal etmediği için eleştiri alan Tarkan ise, bu yanıtı verdi.

119.jpg

118.jpg

117.jpg

116.jpg

115.jpg

114.jpg

113.jpg

112.jpg

111.jpg

110.jpg

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında gösterilen Barcelonalı Messi de Soma'daki talihsiz olayla ilgili, üzüntüsünü Türkçe mesajıyla ifade etti.

109.jpg

Ronaldo, "Kalbim Soma'da hayatını kaybeden madencilerin aileleriyle... Dualarım da hala içeride olup, kurtarılmayı bekleyen işçilerle..." mesajını paylaştı.

108.jpg

Real Madrid'in yıldızı Christiano Ronaldo, 81 milyon takipçisinin olduğu sosyal medyadaki hesabında, acımıza ortak oldu.

107.jpg

Milli futbolcumuz Arda Turan'ın formasını giydiği Atletico Madrid, öğlen saatlerinde başsağlığı mesajı yayınlarken, duygu dolu bir karara daha imza attı. Atletico Madrid, hafta sonu deplasmanda, Barcelona ile oynayacağı ve lig şampiyonunu belirleyecek maç öncesinde, "Soma'ya destek" tişörtüyle çıkacak.

106.jpg

Schalke 04 ise mesajında; madenci kulübüyüz, büyük bir üzüntü halindeyiz sözlerine yer verdi.

105.jpg

Barcelona'nın resmi internet hesabından, yıldız futbolcuların arkasında dalgalanan Türk Bayrağı'nın bulunduğu bir fotoğrafla, Manisa'da yaşanan kazadan, Barcelona olarak hepimiz etkilendik. Dünya'daki taraftarlarımız ve kulüp olarak, tüm desteğimiz sizinle mesajı paylaşıldı.

104.jpg

Adriana Lima, internet hesabından düşüncelerim sizinle #Turkey #soma #prayforturkey notlarını paylaştı.

103.jpg

James Franco, "Karagün! Türkiye için dua edin" mesajını paylaştı.

102.jpg

Rihanna, sosyal medyadaki hesabının fotoğrafına "SOMA" yazısı ve bir madenci kaskının fotoğrafını koydu.

101.jpg

"Türkiye'den gelen trajik haberi şimdi okudum. İlgili aileler için çok üzgünüm" Russell Crowe