X
X

13.bölüm

18 Eylül 2009

Halil, polise teslim oluyor

Kanal D’nin başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Sedef Avcı’nın oynadıkları sevilen dizisi “Menekşe ile Halil” bu akşam da sürükleyici bir bölümle ekrana geliyor. Beğeniyle izlenen dizinin bu bölümünde; Halil, ameliyata girecek olan Menekşe’yi bırakıp gitmeyi hiç istemese de, çaresiz kalıyor ve polise teslim oluyor.

Menekşe, Halil’in polisle karşı karşıya olduğundan habersiz ameliyata girer. Halil, Menekşe’yi orda bırakıp gitmeyi hiç istemez ama çaresiz teslim olur. Halil’in götürülüşünü herkes merakla ve şaşkınlıkla izler. Hasan, Yusuf’tan Halil’in hikayesini öğrenince iyice kafası karışır.

Mithat yurtdışına kaçmak üzereyken yakalanır ve emniyete getirilir. Polis, Mithat’ın suçlarını ispatlayabilmek için Halil’e işbirliği önerir.Böbrek nakli başarıyla sonuçlanır. Aile arasında sular durulur. Halil kendini aklamaya çalışırken Menekşe sabırla kavuşacakları günü beklemektedir.

Artık Almanya’ya geri dönme zamanı gelmiştir. Menekşe babasının bu kararıyla bir kez daha sarsılır. Halil’i bırakıp hiçbir yere gitmek istemez. Bunun için mücadele edecektir. Ama bu sefer yalnız değildir. Bütün aile Hasan’a karşı çıkar. Kimse geri dönmek istememektedir. Hasan bu isteğe boyun eğmek zorunda kalır. İstanbul’a yerleşmeye karar verirler.Menekşe ve Halil için mutlu günler yakındır.

Mustafa zor günler geçirmektedir. Aile tarafından  dışlamış, Mithat’ın ekibi de dağılmıştır. İstanbul’da beş parasız, bir başına dolaşırken, Menekşe ve Halil’e olan öfkesi daha da büyümektedir. Bir gece parkta rastladığı bir kadın, Mustafa’nın hayatını değiştirecek, onu Menekşe için daha büyük bir tehdit haline getirecektir.  

BÖLÜMLER