X
X

Bu Haftanın Öne Çıkan Tatları

(Güncellendi: 07.09.2016 - 12:39)

Mutfağım programında bu hafta da muhteşem yemekler yapıldı!..

108.jpg

Kakaolu ve sade yapılan hamurlar kek kalıbına sırayla sıkılıyor, pişirilen keklerin arasına çilekli sos sürülüp, üzeri çikolatalı krema ile kaplanıyor. çileklerle süslenerek servis ediliyor.<a href="http://www.kanald.com.tr/mutfagim/Haberler/Damali-Pasta/55919.aspx">DAMALI PASTA!</a> TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

107.jpg

İnce doğranan kışlık sebzeler yumurta ve salçayla çırpılıyor, hamsilerle birlikte yoğurulup Grestay'a alınarak fırınlanıyor.. <a href="http://www.kanald.com.tr/mutfagim/Haberler/Grestada-Sebzeli-Hamsi/55978.aspx">GRESATA'DA SEBZELİ HAMSİ!</a> TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

106.jpg

Bu köfteler kıymayla değil bulgurla yapılıyor. Bulgurlu köftelerin içi kıymalı cevizli harçla dolduruluyor, soslanıp kızartılıyor.<a href="http://www.kanald.com.tr/mutfagim/Haberler/Gurun-Koftesi/55948.aspx">GÜRÜN KÖFTESİ!</a> TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

105.jpg

Kızartılan ayva, havuç ve elmanın üzerine et ve pirinç eklenip, pişiriliyor. ters çevrilip servis edilen, Kızarmış badem ve fıstıkla süslenen; <a href="http://www.kanald.com.tr/mutfagim/Haberler/Buhara-Pilavi/56005.aspx">BUHARA PİLAVI!</a> TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

104.jpg

Kaynatılan Kara Lahana yaprakları salçalı sosla buluşuyor; ceviz ve fındıkla süsleniyor; Mısır Ekmeği ile servis edilen: <a href="http://www.kanald.com.tr/mutfagim/Haberler/Harhasi/55976.aspx">HARHAŞİ!</a> TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

103.jpg

Kavrulan soğan ve lor, bulgura eklenip sütle yoğruluyor, pazı yapraklarına sarılıp salçalı sosla fırınlanıyor..<a href="http://www.kanald.com.tr/mutfagim/Haberler/Lor-Dolmasi/55874.aspx">LOR DOLMASI!</a> TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

102.jpg

Kıyma ve ince bulgur, bol soğan ve sarımsakla yoğuruluyor, şişe geçirilip fırına veriliyor. Üzerine rende peynir eritilip fıstık gezdirilerek sunuluyor..<a href="http://www.kanald.com.tr/mutfagim/Haberler/Simit-Kebabi/56007.aspx">SİMİT KEBABI!</a> TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

101.jpg

Açılan yufkalar tavada kızartılıp rulo haline getiriliyor; kesilip, fırınlanıyor; sarımsaklı yoğurt ve tereyağı ile servis edilen: <a href="http://www.kanald.com.tr/mutfagim/Haberler/Sirin/55876.aspx">SIRIN!</a> TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!