X
X

Anne bırakma beni!

03.01.2011 Monday 15:19 (Güncellendi: 09.11.2020 - 11:23)

Son 7 günün en çok izlenen sahneleri...


GÜLTEN SARI MERT
Kanal D İnternet
http://twitter.com/gultensarimert
Televizyonda en çok diziler izleniyor. En çok konuşulan diziler, en çok izlenen sahneleriyle öne çıkıyor. Listede de görüldüğü üzere geçen hafta totalde %50 share'in üzerini zorlayanlar Kanal D'nin iddialı yapımları Öyle Bir Geçer Zaman Ki ile Yaprak Dökümü oldu. Milyonlar Ali Rıza Bey'e ve Osman'a ağladı. "Yaprak Dökümü" muhteşem bir finalle ekrana veda ederken; "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" ekrandaki başarısını iyice taçlandırdı. İşte son 7 günün birincileri ve aldıkları rating oranları:

TARİHDİZİAMR %SHR %
24 Aralık Cuma-Hanımın Çiftliği15,336,8
25 Aralık Cumartesi -Akasya Durağı9,824,6
26 Aralık Pazar -Aşk Bir Hayal9,722,9
27 Aralık PazartesiArka Sokaklar10,424,4
28 Aralık Salı -Öyle Bir Geçer Zaman Ki23,252,4
29 Aralık Çarşamba -Yaprak Dökümü22,852
30 Aralık Perşembe -Kurtlar Vadisi17,939,7

Şimdi gelelim bu iki  dizinin en çok izlenen sahnelerine...
Osman, babasına veriliyor - İzlenme oranı % 63,50

Öyle Bir Geçer Zaman Ki'ye bu kez Osman damgasını vurdu. Minik oyuncu başarılı performansıyla ekran başındakileri duygu seline kaptırdı. İki oğlu arasında seçim yapmak zorunda kalan Cemile önemli bir karar verdi. Cemile, Osman'ın korunaksız evde soğuktan etkilenip hastalanması durumunda ilaç alacak para bulamadı. Evin etrafında dolanan atlılar karşısında ailenin güvenliği için Mete'nin eksikliği hissedildi. Genç adamın bir de hapiste dayak yemesi Cemile'nin yüreğini pır pır  ettirdi. Cemile iki oğlunun da rahatı için Osman'ı vermeyi kabul etti. Fakat gönlü razı değildi. Ali ne kadar çocuğunun babası olsa da ona güvenmiyordu. Evde bir de Carolin vardı. En önemlisi İşin sonunda  canından bir parçayı söküp atmak ve ona hasret kalmak vardı. Ali, Mete'yi hapisten çıkarmıştı. Sıra Cemile'ye gelmişti. İşte Cemile'nin Osman'ı, babasına götürdüğü o sahne milyonların yüreğine işledi. Öyle ki % 68'lik izlenme oranıyla haftanın en çok izlenen sahnesi oldu. Babasını görünce korkup annesinin arkasına saklanan Osman'ın sevgisiz hali pek çok kişiyi çocukluk günlerine götürdü. Böyle sevgisizlik anısı olmayanlar bile bir Osman oldular, bir Cemile, bir Ali. Emir Berke Zincidi beş yaşında olmasına rağmen çok başarılı bir performas ortaya koydu. Emir rolüne kendini öyle bir kaptırmıştı ki, annesinin kucağında ona sarılarak "bırakma beni anne" derken "Allahım, Yarabbim" repliğini de o anki psikolojiye uygun olarak hiç bir yerden komut almadan kendi kendine araya sıkıştırmış.
Ali Rıza Bey öldü - izlenme oranı % 62,50

Beş yıldır ilgiyle izlenen dizi Yaprak Dökümü muhteşem bir finalle ekrana veda etti. Ali Rıza Bey'in ölümü finale damgasını vurdu. Milyonların babasını kaybetmişcesine boğazı kitlendi. Sedef'in düğününden döndükten sonra koca çınarın cansız bedenini bahçede gören ev halkının acı feryadı adeta yüreklere kazındı. En çok da Şevket'e acıdık. Beş buçuk aydır babasına sayfalarca mektup yazmıştı. Ona söyleyecekleri vardı. Yüreğinden akıttıklarını ona verecek, babasına sımsıkı sarılacaktı. Şevket babasının sıcaklığını hissedemedi.  Pişmanlıklarını, sırlarını, içinde saklayıp da söyleyemediklerini ona okutamadı. Şevket'in çaresiz çığlıkları, Fikret'in içine acı işlemiş şaşkın bakışları bu ani ölümün kabulü zor gerçeğini ortaya koyuyordu. Yaprak Dökümü'nde güzel gelişmeler de oldu tabii. Sedef'in nikahı, Necla'nın bebek beklemesi, Nurdan Hanım'ın evlilik kararı, Hayriye Hanım'ların en azından sığınacak bir yerlerinin olması buğulü atmosferi biraz olsun hafifletti. Gardaki duygu yüklü veda sahnesi izleyiciyi gözyaşına boğdu. Uzun süredir küs olan iki kardeş Leyla ve Necla babalarının sözünü tutarak barıştı. Birbirlerine sarılıp uzun süre ağladılar. İki kardeş, geçmişin kirli yüzünü, gözyaşlarıyla temizlediler. Bu veda aynı zamanda beş yıldır milyonların kalbini fetheden bir dizinin de vedasıydı...
Carolin'den sert tepki - İzlenme oranı % 58
Dizideki hafızalara kazınan bir diğer sahne de Ali'nin Osman'ı alacağını Carolin'e söylediği sahne oldu. Bu sahne % 65'e yakın izlenme oranına sahip. Carolin'le Ali şık bir ortamda romantik bir akşam yemeği yiyiyor. Ali, Osman'ı alacağı için mutlu. Bu haberi Carolin'e vermek istiyor. Fakat ne olduysa birden bire oluyor. Carolin adeta çıldırıyor. Mete'nin serbet kalmasına sinirlenen Carolin, Osman'ın da eve gelecek olmasından  memnun kalmıyor. İki kişi olacaklarını planlarken 3 kişi oluyorlar. "Benim evime kendi çocuğunu getirmeye kalkıyorsun!" diye bağıran Carolin, Osman'a kötü davranacağının sinyalini vermiş oluyor. Bakalım dizinin ilerleyen bölümlerinde Osman, baba evine gelirse Carolin'le arasında neler yaşanacak? Merakla bekleyeceğiz.
Hakan küçük düştü - İzlenme oranı %56
Öyle Bir Geçer Zaman Ki'de  Hakan'ın Ahmet'ten dayak yemesi izleyiciyi şaşırtan anlardan biri oldu. Ahmet'le Berrin ilişkisinin artık belli bir yol alması ve iki sevgilinin aşklarını her yerde yaşamaya başlaması Hakan'ı rahatsız etti. Bu ilişkiye engel olmak isteyen Hakan, Ahmet'in kağıt üstünde de olsa evli olmasını bahane ederek okul kantininde  Berrin'e yüklenmeye çalıştı. Fakat karşısında Ahmet'i  buldu. Berrin'in tartaklandığını gören Ahmet, Hakan'a sert çıkıştı. Hakan, Ahmet'ten fena dayak yedi.  Okulun merdivenlerine yapışıp kalmışken başını kaldırdığında husumeti olduklarının  'Hakan kardeş ne oldu, biz sana demiştik" demeleri Hakan'ı yerin dibine batırdı. İki sevgili gözünün önünde elele tutuşup uzaklaştılar. Küçük düşmüştü. Ve bunu karşılıksız bir aşk uğruna yaşamıştı. Değer miydi, karizmayı bu kadar çizdirmeye? Hakan soluğu babasının yanında aldı. Ondan daha önce onu dinlemediği için özür diledi. Ama yine de insanın inanası gelmiyor, gerçekten Hakan, Berrin'i siler mi? İzleyip göreceğiz...
En çok merak edilenler:
- Aylin, Soner'in teklifini kabul edecek mi?
- Osman, baba evinde rahat edecek mi?
- Carolin, Osman'a nasıl davranacak?
- Mete, Osman'ı geri almak için neler yapacak ve başarılı olabilecek mi?
- Hakan, Berrin'in yakasını bırakacak mı?
- Ahmet, Amina'dan boşanacak mı?