X
X

'Çok borcun var baba'

16.03.2011 Wednesday 10:34 (Güncellendi: 09.11.2020 - 11:23)

Ali borç istemeye gitti, Aylin geçmişin hesabını sordu...

'Öyle Bir Geçer Zaman Ki'de zaman öyle bir tersine döndü ki borç istemek için Aylin'in kapısına dayanan Ali, ailesine çektirdiği çilelerin altında bir anda eziliverdi.

Ekber'in dolandırmasıyla büyük borç batağına giren Ali, Aylin'den yardım istedi. "Borcumu en kısa zamanda sana geri ödeyeceğim." dedi.

Oysa Aylin'in yüreğindeki acı, annesi ve kardeşleriyle yaşadığı sıkıntılar Ali'nin en büyük babalık borcunun sonucuydu. Aylin'in sözleri Ali'yi yerin dibine batırdı. Ali, Aylin'in karşısında daha fazla kalamadı. İşte o sözler... 

"Evet baba, senin çok borcun var. Karından esirgediğin bir kocalık borcun var. Çocuklarından esirgediğin bir babalık borcun var. Ben kapına geldiğim, sana sığındığım zaman benden esirgediğin bir yuva borcun var. Senin çok borcun var baba. Şimdi gelmiş benden borç istiyorsun. Şimdi karına, çocuklarına, bana olan borçlarını öde. Sonra benden gel borç iste."

Bu sözlerin ardından Ali, "Bana borç vermezsen annenler sokakta kalacak. Evlerine haciz geldi." diye konuştu. Bankadan borç aldığını ve Cemile'nin oturduğu evi de borca karşılık ipotek ettirdiğini söyleyen Ali, borcunu ödeyemezse evin satışa çıkartılacağını anlattı.

Ali'nin annesinin başına bir bela daha açtığını öğrenen Aylin, 'yine senin yüzünden' diyerek babasına tekrar çıkıştı. Aylin'den hiç hesap etmediği tepkiler alan Ali daha fazla kızının karşısında kalamadı ve arkasını dönmeden evi terk etti.