X
X

O sahneler nasıl çekiliyor?

05.05.2011 Thursday 10:02 (Güncellendi: 09.11.2020 - 11:23)

Ali Kaptan'ı canlandıran Erkan Petekkaya dizi çekimlerini anlattı...

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğrenci Konseyi'nin düzenlediği söyleşiye “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya katıldı. Oynadığı diziye başlamadan önce başka teklifler de aldığını belirten  Petekkaya, riskli olmasına rağmen kendisinin “Ali Kaptan” rolünü tercih  ettiğini ifade etti.  Petekkaya, bir öğrencinin kendi çocuğuna dizi izletip izletmediği  yönündeki sorusu üzerine, “Ben çocuğumun dizi izlemesini istemiyorum. Yani sizde  izlettirmeyin. İzleyebileceği daha önemli şeyler var onları izlesinler.” diye  konuştu. Çocuğuna kendi dizisinin fragmanlarını da izletmediğini vurgulayan  Petekkaya, küçük yaştaki oğlunun dizinin bir fragmanını izleyerek kendisine  “Baba senin başka karın ve çocukların mı var?” diye sorduğunu, daha sonra  oğlunu dizi setine götürerek durumu düzelttiğini anlattı.
ERKAN PETEKKAYA KİMDİR?
Oynadığı rolün gerçek hayatta ciddiye alınmaması gerektiğini ifade eden  Petekkaya, bunun bir meslek olduğunu ve kendisinin de mesleğini yapması  gerektiğini dile getirdi.  “Ali Kaptan” karakterini de birisinin canlandırması gerektiğine dikkati  çeken Petekkaya, şunları söyledi: “Gerçek hayatta rolümü ciddiye alan şu ana kadar olmadı. Ciddiye alanlar  da olabilir ancak bu eskiden iyi rolleri oynadığım için olabilir. Bazen  izleyiciler küfür ediyorlar ama Erkan Petekkaya'ya değil, Ali Kaptan'a küfür  ediyorlar. Senaryoyu okurken ben bile Ali Kaptan'a küfür ediyorum yani. Gerçek  hayatta rolümün etkisinde kalmıyorum. Çünkü rol yaptığımın farkındayım. Rolle  özdeşleşmemek gerekir ki dışarıdan bakıp o role başka bir hayat verebilesin”

ŞİDDET SAHNELERİNDE EMİR OLMUYOR      

Petekkaya, öğrencilerin dizide “Küçük Osman” rolünü oynayan Emir Berke  Zincidi'nin psikolojisinin etkilenip etkilenmediği yönündeki sorusu üzerine de,  “Bu diziden kötü şekilde etkilenmedi. Çünkü biz birçok sahneyi onun olmadığı  anda çekiyoruz. Bazı zor ve ağır sahneleri o olmadan çekiyoruz. Daha sonra montaj  ekibimiz onun çekimlerini montajlayarak bizim oynadığımız o sahnelere monte  ediyor. Siz de Osman oradaymış gibi izliyorsunuz” dedi.