X
X

Okulu temsil hakkını işte böyle kazandılar

09.02.2011 Wednesday 10:21 (Güncellendi: 09.11.2020 - 11:23)

İnci Öğretmen yarışmanın sonucuna noktayı koydu....

Sevilen dizi 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki'de dün gece Mete ile Necati'nin kurduğu müzik gruplarının kıyasıya rekabeti vardı. Okulu kimin temsil edeceğine karar vermek için her iki grup, jüri ve öğrenciler önünde performanslarını  sergilediler. 

Mete'nin grubu seslendirdiği o dönemin meşhur  şarkılarından 'İyi düşün taşın' ile sahneye çıkarken, Necati'nin grubu ise, 'Helvacı helva' şarkısını okudu. Salondakiler en çok Mete'nin grubunu beğendi. Kaybedeceklerini anlayan Necati, Meteler'in yarışmayı kaybettiğini çünkü okul dışından bir öğretmenin onları çalıştırdığını söyledi. "Hatta o öğretmen şu an buradadır. Okuldan atılan İnci Hoca'dır." dedi. Tüm salonu sessizlik sardı. Müdürün son kararı açıklamasına saniyeler kala İnci öğretmen sahneye atıldı. "Evet doğrudur. Meteler'i ben çalıştırdım ama ben bu okulun öğretmeniyim. Mahkeme kararıyla okula geri döndüm. İşte kanıtıdır." diye konuştu.

Bu durumda okul müdürü, liseler arası müzik yarışmasında okulu Meteler'in temsil edeceğini açıkladı. Necatiler üzüntüden yerin dibine girerken Mete okulda ilk defa bu kadar mutlu olmuştu..