X
X

Sen o tokatı bize attın Caroline

21.01.2011 Friday 12:14 (Güncellendi: 09.11.2020 - 11:23)

Kanal D Muhabiri Orkun Ün, Twitter’ın nabzını tutuyor...

Bazen aklımıza gelir miydi diye düşünüyorum. Twitter diye bir ağ çıkacak ve artık herkes her türlü mesajını oradan verecek. Cumhurbaşkanı oradan yazacak, muhalafet lideri oradan cevap verecek, kavgalar orada başlayıp, gündemdeki konular ilk orada yorumlanacak.

Aklımıza gelmezdi. Birçoğumuz hadi ordan deyip geçerdik. Ne gerek var, zaten istedikleri zaman kamera karşısına geçebilen insanların böyle bir şeye ihtiyacı yok diye düşünürdük. Yanılıyormuşuz. Meğer ne çok ihtiyacımız varmış.

Bakın geçen hafta Melih Gökçek için Twitter'a hızlı girdi demiştik. Eksik söylemişiz. Melih Gökçek'in performansı karşısında "hız" az kalıyor. Gökçek Twitter'a fırtına gibi girdi. Akşam saatlerinde bilgisayar başına oturan Gökçek sabahın ilk ışıklarına kadar Twitter'dan sohbetler gerçekleştiriyor. Kendisini tebrik etmek lazım, çünkü Twitter'ın hakkını veriyor.

*

Evet. Gelelim Twitter'ın bu haftaki gündemine.
Hafta Twitter'da gergin başladı.

Gerginliğe neden olan olay Türk Telekom Arena'nın açılışında yaşanan olaylardı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ıslıklandığı için stadı terk etti. Ardından Twitter'a binlerce tweet girildi. Herkesin söyleyecek bir şeyi vardı. Ama bir şey söylememesi gerekenler çok ağır şeyler söyledi;
- Böle bi şerefsizlik yok.. Nankorsunuz.. Kimin sayesinde o statda mac izliosunuz. Kim yaptı lan o stadı size. Gerizekalı kus beyinliler..

İşte o malum Tweet. Bu Tweeti yazan Başmüzakereci Egemen Bağış’a bağlı AB Genel Sekreterliği’nin müşaviri. Yasin Ekrem Serim...
Ben onun Tweetini aynen yazdım. Yazım hatalarına hiç dokunmadım. Serim bunları yazarken sinirinden yazım hatalarına da pek dikkat etmemiş. Bu Tweet Galatasaraylıları ve tüm futbol severleri çileden çıkardı. Twitter'a Serim'i protesto eden mesajlar yazılmaya başlandı. Ve bir hafta boyunca bu mesajlar hiç azalmadan devam etti.


Aynı dakikalarda Ak Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç'da Twitter'a girdi ve bu tweetleri yazdı
-Tepki koyanlar orada maç da izlemesinler bakalım... sefillik ve acizlik bu olsa gerek!
-100'lerde trilyon harcandı o stadyum için , rüya bir proje gerçekleşti BAŞBAKAN sayesinde. İdraktan mahrum sefillere yazıklar olsun!

Ak partinin Twittercılarının tepkileri dinmedi. Onlar bu olayı kapatmayı değil, aksine büyütmeyi istiyorlardı. Bakın AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar Twitterı'na neler yazdı:

Mekan futbolcuları oynatır mı bilmem ama misafirlerini yuhalayan görgüsüz güruhla yönetim kesin aklını oynatır!

Konu devam ediyor. Halen kapanamadı. Mehmet Ali Birand bu konuda en çok rahatsızlık duyanların başında geliyor. Birand Twitter hesabından da, ekranlardan da, köşe yazılarından da defalarca seslendi. Yeter dedi. Artık kapatın dedi. Ama konu özellikle de Ak Partili vekiller tarafından kapatılmadı. Ben en iyisi Birand'ı dinleyeyim ve konuyu burada kapatayım.

*
Gelelim kısa zamanda fenomen olmayı başaran diziye. Öyle bir geçer Zaman Ki 'ye.Caroline bu hafta herkesin sevgilisi küçük Osman'a tokat attı. Aslında o sadece Osman'a tokat attığını sanıyordu. Ama Caroline o tokatı bütün Twitter alemine attı.O anı görenler Caroline'in tokatını yemiş gibi sinirlendi. Hemen Tweetler atıldı.


Sinirli eller, Caroline'e nefret dolu Tweetler yazdırdı;

-Adın batsın caroline
-caroline ve kaptana tomarlarca kufur hazırladım cemıle metın ol tamam mı..canımsın -Caroline bu hafta o  agzini yirtcam senin, az bekle kahve koyup geliyorum kendime! -Fatmagül'ün yengesiyle Caroline'i aynı odaya kapatıp üzerlerine benzin dökmek isteyen bir milyon kişi bulabilirim

Ünlü isimlerde Caroline'e tepki gösterdi. İşte Twitter'ın müdavimlerinden Mehmet Ali Ilıcak:
caroline osman'a tokat atar dememiş miydim, osman niye denize düştü.. hollanda..... bir parmağı var mı?

Ve Rahşan Gülşan:carolinin altına odunu basıp suyuna da akşamdan ısladığımız fasulyeleri ekliyoruz...

*

Twitter dünyası ünlüsüyle ünsüzüyle Caroline'e karşı. Ve artık hiç bir zaman yıldızlar barışmayacak gibi görünüyor. Ama benim gözüm Caroline'in üzerinde Twitter'da onunla ilgili hiçbir şey gözden kaçmayacak.

*

Türkiye'de yaşıyoruz ve gündeme gelecek bir konu bulmak bizler için hiç de zor olmuyor. Zaten gündem olmasa da Twitter mutlaka kendi gündemini yaratmayı başarıyor. Bu hafta olan biten bunlardı. Bakalım yeni hafta Twitter'a neler getirecek.

http://twitter.com/orkunun

orkun.un@kanald.com.tr


http://twitter.com/KanaldhaberintÖNCEKİ YAZILARI

Wikileaks, bu hafta Twitter’a hükmetti...

 ‘Yumurta Polisi kurulsun’

Ne yaptın Mete?

Twitter alemi Cemile'nin arkasında...
 
Ali Rıza'nın katili Ferhunde...

Twitter sallandı ama yıkılmadı..

Twitter'da Melih Gökçek fırtınası...