X
X

Sevgilim yok

15.03.2011 Tuesday 11:01 (Güncellendi: 09.11.2020 - 11:23)

Aras Bulut İynemli, hızlı gelen şöhretten dolayı biraz şaşkın...

Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, Aras Bulut İynemli’nin sıçrama tahtası oldu. Şimdi bütün Türkiye onun büyük oyunculuk gücünden bahsediyor.

---Aras Bulut İynemli'nin çok konuşulan yangın sahnesi---(Tıklayın!)

DİZİDEKİ müthiş performansı ile kendinden sıkça söz ettiren oyuncu Aras Bulut İynemli, hızlı gelen şöhretten dolayı biraz şaşkın..
İşte o röportaj!

Oyunculuk kariyeriniz nasıl başladı?

- Ağabeyim tiyatrocu, ablam da ses sanatçısı. Ağabeyim beni cast ajansına yazdırmıştı, reklamlarda oynuyordum. Ama annem “Evde zaten iki sanatçı var” dedi ve başka bir meslek seçmemi istedi. Ben de uçak mühendisliği bölümüne girdim. Ama bu dizi için teklif gelince kaydımı dondurdum.

“Bu dizi tutmazsa bir yılım boşa gidecek” diye korkmadınız mı hiç?

- Okulumu dizinin tuttuğunu gördükten sonra dondurdum. Hem okula hem de işe aynı anda konsantre olamayacağım için öğrenimime seneye devam etmeye karar verdim. Ailem ilk zamanlar biraz karşı çıktı ama sonra onlar da kabullendi. Ben taklitler yaparak, Ata Demirer izleyerek büyüdüm. Lisede tiyatro yaptım. Oyunculuk hevesimi onlar da biliyordu yani..

“Öyle Bir Geçer Zaman ki” ekibine nasıl katıldınız peki?

- Yönetmen Zeynep Günay Tan, rol aldığım bir reklam filmini izlemiş, performansımı beğenince deneme çekimine çağırmaya karar vermiş. Çekime gittim, bir hafta sonra arayıp ekibe katılmamı istediler. Karakteri çok sevdiğim ve kendimi gösterme fırsatı bulacağımı düşündüğüm için kabul ettim.

Mete rolü için bir ön hazırlık yapmanız gerekti mi?

- 1960’lı yılları öğrenmek için bol bol kitap okudum ve dönem filmleri izledim. Ayrıca fiziksel bir hazırlık süreci geçirmem gerekti. Ben 20 yaşındayım, Mete ise lise öğrencisi. Daha küçük göstermek adına spor yapmayı bıraktım, sıkı bir diyetle dört kilo verdim. Saç modelimi de değiştirdim tabii.
ARAS BULUT İYNEMLİ FANI OLUN!
Rol gereği mandolin çalıyorsunuz. Bunun için ders almanız gerekti mi yoksa önceden biliyor muydunuz?

- Evet, Bakırköy’deki Orpheus Müzik Kursu’nda mandolin dersi aldım. Ayrıca ablam da bana çok yardımcı oldu.

İnternette adınıza hayran siteleri açılmış. Bu kadar büyük bir ilgi bekliyor muydunuz?

- Dürüst olmak gerekirse, hiç beklemiyordum. Çok şaşırdım. Bu proje bir senedir hazırlanıyor, ön hazırlıkları dört ay sürdü, biz de 2,5 aydır çalışıyoruz. Emeğimizin karşılığını alacağımıza inanıyorduk ama bir anda bu kadar ilgi göreceğimizi düşünmüyordum. İlk bölümün yayınından sonra Facebook’tan 432 arkadaşlık isteği geldi. Ertesi gün bu sayı 1000’e ulaştı. Bu kadar kısa sürede nasıl böyle oldu anlayamadım.

Peki Facebook’tan gelen arkadaşlık taleplerine yanıt verdin mi?

- İlk önce eklemeye başladım. Sonra baktım 200-300 kişi kabul etmişim. Sonra insanlara teşekkür mesajı atayım dedim, bir baktım iki saat geçmiş ve hâlâ cevaplayamadığım birçok kişi var. Bu yüzden bırakmak zorunda kaldım.

Artık tanınan biri olduğunuzu ilk ne zaman anladınız peki?

- İlk bölüm yayınlandıktan sonra.. Yolda bir arkadaşımla konuşurken yanıma bir kadın geldi, “Dizinizi çok severek izliyoruz, çok güzel” dedi ve fotoğraf çektirmek istedi.

Tanınmak özel hayatını olumsuz yönde etkiledi mi?

- Şapka takmaya başladım. Dönem filmi çektiğimiz için günlük yaşantımızda çok görünmememiz lazım. Özel hayat derseniz, bir kız arkadaşım olmadığından olumlu ya da olumsuz bir etki söz konusu değil.