X
X

Soner jön, ben değilim

27.08.2012 Monday 17:02 (Güncellendi: 09.11.2020 - 11:23)

"Öyle Bir Geçer Zaman Ki"nin Soner'i Mete Horozoğlu'yla yeni sezonla ilgili sürpriz detayları konuştuk...

Kanal D’nin izlenme rekorları kıran dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman ki”de canlandırdığı Soner karakteriyle sık sık adından söz ettiren başarılı oyuncu Mete Horozoğlu,  kendini ‘jön’ olarak görmediğini ve asıl jönün 'Soner' olduğunu söyledi...İşte Mete Horozoğlu'ndan tüyolar...

* “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, 4 Eylül’de üçüncü sezona başlıyor. Seyirci yeni bölümleri heyecanla bekliyor, siz neler hissediyorsunuz?
- Ben de çok heyecanlıyım, çünkü hikâye de çok değişti. Zaten bizim dizi, her sene sıfırdan başlıyor. O yüzden “tutmuş bir dizinin devamı” duygusunu yaşamıyoruz. Bu da dizinin daha dinamik olmasını sağlıyor. Senaristimiz Coşkun Irmak bu anlamda çok başarılı.

* Yeni sezonda Soner’de ne gibi değişiklikler olacak?
- Hikâyede zaman atlaması olduğu için bütün karakterlerde büyük değişiklikler var. Yeni sezonda ciddi gelişmeler yaşanmış, Soner de bunlardan nasibini almış olacak. Fiziki farklılıkların ötesinde, ruhsal açıdan da değişmiş, daha derinlere inmiş bir adam göreceksiniz.

* Soner ilk iki sezonda çok büyük sıkıntılar yaşadı...
- Evet, çok çetrefilli bir aşk yaşadı. Kardeşiyle etle tırnak gibiydi, ama onun sevdiği kıza aşık oldu. Kardeşi yüzünden aşkını adam gibi yaşayamadı, adam gibi söyleyemedi. Yaşamaya kalktığı zaman da kader müsaade etmedi... 

SONER, BAHAR'LA AŞK YAŞAYABİLİR

* Evet, tam da mutluluğu yakalamışlardı ki Aylin öldü. Soner bu acıyla nasıl başa çıkacak?
- Onu ben de merak ediyorum. Şimdi ruhsal açıdan dibe vurmuş bir adam var. Bu çöküntüden nasıl kurtulur, yeni sezonda onu göreceğiz galiba...

* Aylin ölünce çocuğuyla baş başa mı kalıyor Soner?
- Valla onu hiç bilmiyorum. Çocuğuyla nasıl bir ilişkisi olacak, onu bile bilmiyorum.

* Mine Tugay, Soner’in kızının bale hocası Bahar rolüyle katıldı diziye. Bahar’la Soner arasında aşk olacak mı dersiniz?
- Bahar’ın da ayrı bir hikâyesi var. Biriyle aşk yaşıyor, sonra ilişkisinde problemler çıkıyor... Hikâyeye bale hocası olarak katılıyor ama daha sonra neler olacak, Soner’le aşk yaşayacak mı, onu bilemiyorum. Olabilir de, olmayabilir de...

DİZİNİN EN TATLI KARAKTERİ SÜLEYMAN

* Siz Mete Horozoğlu olarak, Soner’e ve yaşadıklarına nasıl bakıyorsunuz?
- Yazık valla, üzülüyoruz abiye. Ama bir şeyler yapmış ki başına bunlar geliyor. Çok zengin bir adam mesela, o zenginlik nereden geliyor? Ağır bir sınava tabi tutuluyor Soner.

* Soner’in hayatta en büyük yardımcısı Süleyman. “Her eve lazım” bir adam Süleyman, değil mi?
- Kesinlikle! Renan Abi (Bilek) çok yetenekli, karakteri de inanılmaz büyüttü. Dizinin en tatlı karakteri Süleyman bence.

* Dizideki dram dozunun biraz fazla olduğu eleştirilerini nasıl değerlendiriyorsunuz?
- Bu dizinin dram üzerine kurulu bir yapısı var. Coşkun Bey hikâyesini böyle anlatmak istemiş. 

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ'YLE JÖN OLDUM

* “Nefes”te ağır bir dram vardı, “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinde de durum aynı. Komedi projelerine nasıl bakıyorsunuz?
- Tiyatroda komedi oynuyorum zaten. Ben “komedi oyuncusu” ya da “drama oyuncusu” diye bir şey olduğuna inanmıyorum. Oyuncunun yelpazesini genişletmesi, komediyi de dramayı da oynaması gerekiyor. Ben “Nefes”ten hemen sonra “Vay Arkadaş” filmini çektim. O film komediydi. Tamamen ters köşe yaptım ki her ikisini de oynayabildiğimi görsünler. Ama “Öyle Bir Geçer Zaman ki”yle birlikte ‘jön’e kayan bir oyuncu oldum. Ben daha önce jön değildim. Soner jön diye bana jön demeye başladılar. Halbuki hiç de öyle jön gibi değilim.

* Jön nasıl olur ki?
- Oynadığı karakter değil, kendisi jöndür. Jön gibi dolaşır. Şuradan geçtiği zaman hepimiz dönüp bakarız. Alıcıdır. Kıyafetine, eline yüzüne, her tarafına dikkat eder. 

* Bence kendinize haksızlık ediyorsunuz...
- Estağfurullah... Ben dışarıda çok rahat dolaşıyorum, jön dediğin dışarıda rahat dolaşabilir mi?

* Peki sizce kimlere jön diyebiliriz?
- Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu ve Engin Altan Düzyatan’a diyebiliriz. Ben yakışıklı değilim, onlar yakışıklı.