Skip to main content
 

Ve beklenen dizi başladı

24.09.2010 Cuma 10:48 (Güncellendi: )

Türkan Saylan'ın masal tadındaki öyküsü izleyiciyle buluştu...

Ve beklenen dizi başladı

TÜRKAN DİZİSİNİN FANI OLMAK İÇİN TIKLAYIN!
Kanal D’nin, yapımcılığını Koliba Film’in üstlendiği, Prof. Dr. Türkan Saylan’ın yaşamını konu alan yeni dizisi “Türkan” dün başladı.
Türkan Saylan’ın hayatını, 1960’lı yıllarda tıp fakültesindeki öğrencilik yıllarından itibaren anlatmaya başlayan dizinin yönetmenliğini Türkan Derya üstleniyor. Dizinin senaryosunu Ayşe Kulin’in “Tek ve Tek Başına” adlı eserinden yola çıkarak Oya Yüce kaleme aldı.
Türkan Saylan’ın gençlik halini Türk tiyatrosunun genç yeteneklerinden Pınar Öğün’ün canlandırdığı dizide, Damla Sönmez, Saygın Soysal, Özgürcan Çevik, Nesrin Kazankaya ve Murat Göksu da rol alıyor.
“Türkan”da, Türkan Saylan’ın hayatının yanı sıra yakın tarihimizde yaşananların bir panoraması da çiziliyor. 1960’lı yıllarda tıp fakültesinde henüz bir öğrenciyken hayat boyunca peşini hiç bırakmayacağı idealleriyle karşılaşan Türkan’ın, üniversite yaşamı, arkadaşlık ilişkileri ve aile yaşantısından kesitler… Cüzzam hastalığına karşı verdiği amansız mücadele… Doktor, anne, idealist, yardımsever Türkan’ın yaşadığı olaylar, hayal kırıklıkları, azmi ve inandığı değerler,  Kanal D izleyicileriyle buluşuyor.

Dizinin dün gece yayınlanan bölümünün konusu şöyleydi:
Türkan, uzun zamandır mektup arkadaşlığı yaptığı Ali ile sonunda yüz yüze görüşme fırsatı bulur. Ali, mektuplarından tanıyıp karakterine, zekasına, hayata bakışına aşık olduğu bu genç kadına duygularını açıklamakta sakınca görmez. Türkan’la evlenmek istemektedir. Bir dost olarak çok değer verdiği Ali’nin teklifiyle beraber Türkan için zor günler başlar. Türkan çocukluktan beri kurduğu hayale oldukça yaklaşmıştır ve tıp fakültesine devam etmektedir. Çok sevdiği ailesi ise iflasın eşiğindedir. Türkan büyük bir ikilem içinde kalır. Eğitimini yarım bırakıp Ali ile evlenmesi herkes için en doğru çözüm yolu olarak görünmektedir. Ama Türkan’ın üniversite hastanesinde karşılaştığı bir olay tüm hayatını değiştirecektir.

Benzer İçerikler