X
X

Çok eğleneceğiz!

30.05.2014 Friday 15:03 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Sürükleyici hikâyesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla, yaz sezonun iddialı yapımlarından olan "Ulan İstanbul", Pazartesi 20:00'de Kanal D’de başlıyor.

Kanal D'nin başrollerini Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Salih Bademci, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Kaan Yıldırım, Caner Özyurtlu, Alptekin Serdengeçti, Zeynep Kankonde, Beyti Engin, Gökhan Niğdeli, Bahadır Hakim, Ayta Sözeri , Can Bartu Aslan ve Zihni Göktay'ın paylaştıkları, yapımını D Production’ın üstlendiği, yönetmenliğini Murat Onbul’un yaptığı, senaryosunu da Uğraş Güneş’in kaleme aldığı, Pazartesi 20:00'de ilk bölümüyle ekranlara gelecek olan yeni dizisi "Ulan İstanbul", ilginç tanıtım kampanyasıyla sosyal medya başta olmak üzere, ekran başındaki izleyiciler için de büyük merak konusu oldu. Başrol oyuncularından Şebnem Bozoklu’nun “Yaren” karakterini canlandıracağı diziden ilk görüntüler; Yaren’in kendi bestesi olan “Unfaithful (Kezzapla Mayonez)” adlı şarkısını seslendirdiği, sosyal medyada da kısa sürede izlenme rekorları kıran video klip oldu. Ardından da çetenin tüm üyeleriyle çekilen tanıtım filmi, şimdiden dizinin yaz ekranlarına damgasını vuracağının sinyalini verdi.

Ulan İstanbul’un genel hikâyesi ise şöyle;
İstanbul'da bir dolandırıcılık çetesinin lideri olan Kandemir, yanında yetiştirdiği ekibiyle, kendine özgü tarzı ve ilkeleri olan soygunlar yapmaktadır. Ekibin temel felsefesi; “Adaletli Çalmak” tır. İhtiyacı olmayandan, ihtiyaçları kadarını, ihtiyaçtan araklarlar. Ferdi, Karlos, Yaren ve Bahadır'dan oluşan bu tayfayı birbirine bağlayan en temel şey dostluktur. Ancak Kandemir’in, eski ve değerli dostu olan Ali Rıza Kaptan'ın, kendisi yüzünden tuzağa düşürülüp cezaevine girdiğini öğrenmesi her şeyi değiştirir.
 
Kandemir ve çetesi, İstanbul'un eski mahallelerinden birine yepyeni kimliklerle yerleşirler. Bu yalandan ailenin babası Kandemir ve sözde çocuklarının eve yerleşecekleri gün, bir sürpriz misafir daha katılır aralarına. Derya'nın da ekibe katılmasıyla, Kandemir ve 5 çocuğundan oluşan Nevizade Ailesi son şeklini alır. Ekibin sakin ve olaysız zannedip yerleşmeye karar verdikleri mahallede ise hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değildir.
 
Hepsi, bu şehre en sinkaflısından birer 'ULAN' çekip gelmişlerdir. Kendi hayatında bir kaybeden olduktan sonra, kızının karşısına bir gün tertemiz çıkmak isteyen Kandemir, yetiştirme yurdundan birlikte kaçıp İstanbul'a gelen ve şehrin sokaklarının tüm dertlerini üzerlerinde taşıyan kan kardeşler Ferdi ve Karlos, şarkıcı olma ümidiyle geldiği İstanbul'da, hayallerini pavyon kulislerinin aynalarına akıtan Yaren, ÖSS'de Türkiye derecesi yaparak Boğaziçi'nde okumaya hak kazanmış bir dâhiyken, parçalanmış ailesi yüzünden sosyal problemli birine dönüşen ve tüm zekâsını hacker'lıkta kullanarak, sistemden intikam alan Bahadır ve oyunculuk okumak için geldiği İstanbul'da, sahnelerde gösterme şansı bulamadığı yeteneğini, babasını kurtarmak için kullanmaya başlayan Derya... Bu yeni aile çatısında onları bitmek bilmeyen bir macera, her anı eğlence dolu bir hayat, bütün suçların içinde masum kalabilmiş sevdalar ve kalabalık yalnızlıklar beklemektedir...