X
X

27. Bölüm

18 Eylül 2009

Niko'ya sünnet düğünü yapılıyor

Nazlı ve Niko'nun aileleri sahte bir sünnet düğünü planlarlar. İki aile de biraz daha rahatlamıştır. Tek sorun Eftalya ve Memik'in yaptıkları sahtekarlığı öğrenmemeleridir. Rabia, bebeklerin hastalandığını öğrenince Gaziantep'e gelir. Bu kez uzun kalacaktır.

Memik Dede sünnet hazırlığındadır. Davetiye bastırır, Niko'ya sünnet kıyafeti alır ve evi süsletir. Aşk acısı çeken Kadir ve Hamit kafaları çekip, Gaziantep Kalesi'ne çıkarlar. Anna da Kadir'in hasretine dayanamayıp Gaziantep e gelir.

Kadir ile Hamit kendilerini kaleden atmaya kalkışır. Herkes onları kurtarmak için toplanır. Döne ve Anna, onları aşağıya inmeleri için ikna etmeye çalışır.
Bu arada Kahramanlar'ın evinde sünnet düğünü hazırlıkları devam etmektedir. Sahtekarlıklarına uyacak bir sünnetçi bulurlar. Fakat sünnetçi hem yaşlı hem de alkoliktir. Niko çok korkmaktadır.

Celayir sarkıntılık yaptığı bir kadının kocasından dayak yer. Sünnet günü gelir. Her şey adetlere uygundur. Müzisyenler,davetliler, hokkabazlar, Niko'nun pelerini, asası ve şapkası. Gazeteciler de evin önünde haber peşindedir. Eftalya sünneti televizyondan öğrenir ve küplere biner. Memik ise son derece mutludur. Sünnetli damadını Gaziler Derneği'ne el öpmeye götürür.

BÖLÜMLER