X
X

45. Bölüm

18 Eylül 2009

Memik ustanın oklavası çalınır...

Kahramanların evi dükkana hırsız girdiği haberiyle ayaklanır. Dükkana gittiklerinde sadece Memik ustanın oklavasının çalındığını görürler. Eftalya yılbaşı sürprizi yapmak için İstanbul'a gitmeye karar verir. M. Can ve Memik' in telefonla konuşma sevdasının faturası 1.400 YTL' geldiğinde ortalık karışır. Döne Hamit' e eziyet etmeye devam eder. Bu arada bebeklerinin erkek olacağını öğrenmiş çok sevinçlidirler.

Nazire, Stella ya alınan arabayı kıskanmaktadır. Feride Nazire' ye araba alınması için Kahramana küçük bir oyun oynar. Kahraman ve Feride yılbaşı için İstanbul'a gitmeye hazırlanırlar. Kahramanın Nazire' ye bir sürprizi vardır. Eftalya İstanbul'a geldiğini Memik' e haber verince, Memik bavulunu toplamaya başlar. Ruşen Nazire' ye araba kullanmayı öğretmeye çalışır, fakat Nazire iyi bir öğrenci değildir.

Yılbaşını kutlamak için Nazire ve Döne, Ökkeşlere, İstanbuldakiler ise tavernaya giderler. Nazlı ve Niko yılbaşı gecesi görkemli bir tango gösterisi yaparlar, bu arada evlerine gelen sürpriz misafirlerden haberleri yoktur.

BÖLÜMLER