X
X

81.Bölüm

19 Nisan 2014
Kanal D’nin sevilen komedi dizisi “Yalan Dünya”, bu akşam da kahkaha dolu bir bölümle ekrana geliyor.

Dizinin bu bölümünde; Vasfiye, Yalan Kafe’deki tango gecesine Timur ile katılıyor ve Şevval Sam’ın şarkıları eşliğinde, muhteşem bir tango şovuna imza atıyorlar.  

Bünyamin teknesi ile açılmaya karar verir. Zerrin, sağlık sigortası satıcılığına başladığı için bu geziye katılamaz.

Nursel, Reis, Eylem, Çağatay ve Tülay ile denize yelken açan Bünyamin’i kötü bir sürpriz beklemektedir. Marmara Denizi’nde beklenen fırtınadan habersiz olan ekip bir anda kabaran dalgaların ortasında kalırlar. Üstelik teknenin navigasyonu da bozuktur.

Sigortacılıkta şansını deneyen Zerrin, Şehmuz dışında Cihangir’deki herkese satış yapar. Sigortayı check up’taki kan testi yüzünden Şehmuz’’un istememesi ve Deniz’in de ona destek vermesi dikkatleri çeker.

Deniz’in hamile olduğu için kan testi yaptırmaktan kaçındığını düşünen her iki aile de, tutum değiştirip yıldırım nikahında karar kılarlar. Her şeyin birden bire bu kadar hızlı ve kolay olmasına şaşıran Deniz ve Rıza’nın keyfine diyecek yoktur.

Sefil bir halde olan Selahattin ise yolda rastladığı eski bir arkadaşından iş ister. Ancak göğsünde garip bir ağrı vardır. Önce önemsemez ama giderek artmaktadır.

Gülistan ise, kızı için bile olsa Selahattin’i eve almaz. Bundan böyle Defne’yi görecek ise dışarda gezdirecektir. Orçun nihayet kendine araba aldırmıştır fakat memnun değildir. Eski olduğu için arabayı beğenmeyen Orçun hiç beklemediği bir fırsat yakalar.

Arabanın plakası Vasfiye’nin yıllardır aradığı plakadır. İsminin baş harfleri ve doğum tarihini taşıyan plaka için Vasfiye ile Orçun arasında sıkı pazarlık yaşanır.

Fırtına sonrası ıssız adaya düşen ekip ise zor şartlar atındadır. Daha ilk günden adada gruplaşmalar yaşanırken, yiyecek sıkıntısı yüzünden kavga çıkar. Deniz’in kan testi ve check up’tan kaçmasının ardında ise hiç umulmadık bir gerçek çıkar.

Vasfiye ise Yalan Kafe’deki tango gecesine Timur ile katılmayı başarır.  

BÖLÜMLER