X
X

Onların Ankara'sı nasıldı?

14.02.2011 Monday 16:19 (Güncellendi: 07.09.2016 - 12:39)

Oyuncular, Ankara'da geçmişle yüzleşti...

Ömür Gedik'in hazırlayıp sunduğu Cinemania’nın Cumartesi günkü konukları “Aşk Tesadüfleri Sever” filminin başrol oyuncuları Mehmet Günsür ve Belçim Bilgin Erdoğan'dı.

Eşleri ve çocuklarıyla mutlu bir yaşam süren oyuncular rol aldıkları filmden yola çıkarak aşka, hayata ve geçmişe dair konuştular..

Filmin bir kısmı Ankara’da çekildi. Ömür Gedik'in "Ankara'da asıl bir çekim süreci yaşadınız?" sorusunu şöyle yanıtladılar:

- Belçim Bilgin: Doğduğum, büyüdüğüm şehre yıllar sonra çocuğumla beraber gitmek acayipti. Onu büyüdüğüm parklara ve sokaklara götürmek, dedelerle, anneannelerle zaman geçirmesi enteresan bir tesadüf oldu. Bir de benim doğduğum ev Ömer Faruk Sorak’ın Deniz için seçtiği evdi. Çok şaşırdım, bir anda zaman tüneline girdim. Her tarafta bir fotoğraf beliriyordu; bir yerde annem, diğer yanda dedem... Çocukluğumu gördüm orada.

- Mehmet Günsur: Ben İstanbul’da doğup büyüdüm. Ama dediğim gibi akrabalarımın bir kısmı Ankara’daydı, o yüzden çok sık gidip gelirdim. Tabii daha çok anne ve babamdan dinledim Ankara’yı. Babam ODTÜ’den, annem filolojiden. Onların üniversite dönemlerindeki Ankara, Rönesans’taki Floransa gibi bir şeymiş. Louis Armstrong konsere İstanbul’a değil Ankara’ya gidermiş. Ama şimdi biraz sıkıcı İstanbul’a göre, bir grilik var. Yine de Ankara insanı her zaman daha güven verici. İstanbul biraz daha orman gibi, neyle karşılaşacağını bilmiyorsun.