X
X

Aynı filmde buluştular

09.03.2011 Çarşamba 14:38 (Güncellendi: 11.12.2020 - 13:02)

Film çekiminde yaşadıkları anılar, Saba Tümer'i kahkahaya boğdu...

'Öyle Bir Geçer Zaman Ki'de Hakan'ın babasını oynayan Osman Alkaş ile 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' dizisinde Vural'ı canlandıran  Buğra Gülsoy geçtiğimiz akşam Saba Tümer'e konuk oldu. Sevilen oyuncular, Derviş Zaim'in yeni filmi 'Gölgeler ve Suretler'de başrolü paylaştıklarını anlattılar.Her iki oyuncunun da Kıbrıs'la ilgili ortak bir noktası varmış. Kıbrıslı olduğunu söyleyen Osman Alkaş, 35 yıllık sanat hayatının önemli bir bölümünü Kıbrıs Devlet Tiyatrosu'nda geçirmiş.  Buğra Gülsoy da üniversite eğitimini Kıbrıs'ta almış.

Sevilen oyuncular, film çekiminde yaşadıkları hoş anılarını Saba Tümer'le paylaştılar. Buğra Gülsoy, "Fatmagül'ün Suçu Ne?"de canlandırdığı karakterle ilgili sokakta aldığı tepkilerden bahsetti. Stüdyoda yine kahkaha tufanı yaşandı.

Gölgeler ve Suretler
 ‘Gölgeler ve Suretler’, 1963’te Kıbrıs’ta başlayan olaylar sırasında bir Karagöz kuklacısı olan babasından ayrı düşen genç kızın geçirdiği dönüşüm ve olgunlaşma sürecini anlatıyor. Yıkılıp yanan köylerden, daha güvenli olan şehre kaçış macerası esnasında yaşanan dostluklar ve savaş ortamı,  Kıbrıs’ın altmışlı yıllardaki hikâyesine ışık tutuyor. Hikâyenin fonunu ise Kıbrıs’ın Karpaz bölgesi ve Büyükkonuk Köyü’nün olağanüstü güzellikteki doğası, köyleri, tepeleri ve deniz oluşturuyor. Film 11 Mart'ta vizyona giriyor.