X
X

Tuzağa düştü

28.01.2011 Friday 10:57 (Güncellendi: 11.12.2020 - 13:02)

Evini Yaşaranlar'a sattığını çok geç anladı...

Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinde evine müşteri bulduğu için sevinen Ebe Nine, Mukaddesler'le birlikte satış işlemleri için memlekete gitti. Tesadüf ki aynı gün Mukaddesler'in de mandırasına müşteri çıkmıştı. Hep birlikte satış işlemlerini tamamladılar.

Ardından Mukaddes, Ebe Nine ve  Rahmi kutlama için yemeğe gittiler.  Evleri satın alan adamlar da tam içeri giriyorlardı ki bir anda onları görünce telaşlanıp çıktılar. İki adamın aynı arabaya binmesinden kuşkulanan Ebe Nine, "Hani bu adamlar birbirlerini tanımıyorlardı. Bak aynı arabaya bindiler. Hem bizi görünce de kaçtılar. Bu işte bir iş var." dedi.

Ebe Nine, yıllarca Yaşaranlar'a mülk satmamak için mücadele ediyordu. Bunun hemen Münir'in bir oyunu olduğunu düşündü. Adamları arayıp "Münir'in sekreteri olduğunu, satış işleminin yapılıp yapılmadığını öğrenmek istediklerini." söyledi. Adamlar işlemin tamamlandığını hatta Münir'e cep mesajıyla sonucu bildirdiklerini anlattılar. Küplere binen Ebe Nine,  bunun intikamını almak için kendine söz verdi.

Münir’in tuzağına düştüğünü son anda anlayan Ebe Nine gerçeğin ucundan bir tutunca, olayları tamamen çözdü. Kara gecede Yaşaranlar'ın oğullarının da olduğunu anladı. Mukaddes de daha fazla saklayamadı. Fatmagül'ü ve Kerim'i korumak için sustuğunu, Yaşaranlar'ın çok güçlü ve tehlikeli olduklarını söyledi.

Bakalım Ebe Nine neler yapacak?