X
X

53.Bölüm

14 Şubat 2011

Güllü ile Kemal için aşklarına karşı koymak artık imkansız bir hale geliyor. Ancak her ikisi de, umutsuzca duygularına söz geçirmeye çalışıyor.

Kendini korumaya çalışırken katil olan Halide, şok içindedir. Ne yapacağını bilememekte, tutuklanıp hapse atılmaktan korkmaktadır. Çaresiz durumdaki Halide'nin imdadına ise hiç beklemediği biri yetişir. Cesedi ortadan kaldırarak Halide'nin başı ağrımadan bu işten sıyrılmasına yardım eden kişi, Ekrem'den başkası değildir.
Güllü ile Kemal için artık aşklarına karşı koymak imkansız gibidir. Ancak her ikisi de umutsuzca duygularına söz geçirmeye çalışmaktadır hala... Çünkü ikisi de sadece kağıt üstünde de olsa başkalarıyla evlidir.

Hamza’yı -sanki asılmamış gibi- karşısında gören Cemşir, bir gecede bambaşka bir insana dönüşmüştür. Artık kalbi huzur dolu olan Cemşir çiftliğe gider ve Güllü'ye Hamza'yı affettiği için teşekkür eder. Daha sonra da Zehra’yı alıp evine getirmek için köyün yolunu tutar. Ekrem olanlardan sonra Adana'dan ayrılmaktan vazgeçer. Bir süre daha Adana'da kalacak ve bir insanı öldürmenin şokunu atlatamayan Halide'nin yanında olacaktır. Seher’se tüm bu olan bitene anlam verememekte, kendisinden gizlenen bir şeyler döndüğünden şüphelenmektedir.
Bu sırada Orhan’ın öldüğü haberi de Adana’ya gelir. Güllü hemen Seher’e gidip büyük bir zevkle bu havadisi yetiştirir. Seher, Orhan'ın ölümüne üzülen tek kişi olurken, Ekrem, kardeşinin Halide ile bir olup Orhan’ı kaçırttığını öğrenir.
Kemal ile Halide'nin boşanma davasının sonuçlanacağı mahkeme günü yaklaşmıştır. Kemal, yeni bir hayata başlamaya hazırlanmaktadır. Güllü de Orhan'ın ölümüyle özgürlüğüne kavuşmuştur. Kemal'in yeni tuttuğu evde bir araya gelen iki aşık, kendilerini geleceğe dair hayaller kurmaktan alıkoyamazlar. Ancak umutla başlayan konuşma bir kavgaya dönüşür. İkisi de istemedikleri evliliklerinden kurtulsalar da birlikte olmaları çok zor görünmektedir.
Mahkemeden önce Kemal'le son kez konuşmak isteyen Halide, Kemal'in yeni evini ararken, Güllü ve Kemal arasında söylenen bütün sözler bir anda anlamını yitirir, mantık tutkuya teslim olur ve iki sevgili kendilerini birbirlerinin kollarına bırakırlar. Artık ok yaydan çıkmış, Güllü de Kemal de geri dönüşü olmayan bir yola girmiştir.

BÖLÜMLER