X
X

30. Bölüm

18 Eylül 2009

Mavi ve Çınar, bütün engelleri aşmış olarak nikah gününe ve yeni hayatlarına hazırlanmaktadır. Artık ne Aksak’ın manevraları, ne de Başkomiser Selahattin’in çıkartmaya çalıştığı engeller, iki aşığın mutluluğun gölgelemeye yeter. Hatta yeğenlerinin nasıl yaşayacağı sorunu bile aşkın gücüyle bir çırpıda hallolur.

Öte yandan Çınar’a yenik düşen ve umutsuz aşkının acısıyla boğuşan Aksak ise daha fazla dayanamaz. Tüm çevresini etkileyecek radikal bir karar alır. Başta çete üyeleri olmak üzere herkesi şaşırtan bu karara içten içe sevinen bir kişi vardır. Ancak bunun erken bir sevinç olduğundan haberi yoktur. Bu arada başına gelen ağır olaylardan yeni yeni sıyrılan Ümit de üniversite sınavının heyecanını yaşamaktadır. Ancak talihsizlikler burada da peşini bırakmaz.

Evde nikah günü iple çekilirken Mavi ve kardeşlerine sürpriz bir konuk gelir. Buruk bir sevinç yaratan bu ziyaret, Ümit’i bir kez daha altüst edecektir.

Bu arada kan korkusunu yenmek için hastanenin acil servisinde görev alan Ayşegül, kendisini nasıl bir tehlikenin içine attığından habersizdir. Giriştiği şey, hayatı boyunca unutamayacağı bir çözülüşle sonuçlanacaktır.

Fulya’ya duyduğu sevgiyle tedaviyi kabul eden Hayri’nin ameliyatı başarılı geçer. Hastalığı, çocuklarıyla aralarındaki buzları da eritmeye başlamıştır. Tedavinin devamında en çok iş ise yine Fulya’ya düşecektir. Ve bu, Fulya’nın aklından bile geçmeyecek bir kıvılcıma vesile olacaktır.

Mavi-Çınar cephesindeki sevinçli telaş sürerken, Aksak’ın planlarından kimsenin haberi yoktur. Ancak Aksak’ın bile aklından geçmeyen olaylar, her şeyi yerle bir edecektir.

BÖLÜMLER