X
X

Kanıt Türkiye'yi ağlattı

01.02.2011 Salı 14:53 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Küçük bir çocuğun kaçırılmasının işlendiği bölümde gözyaşları sel oldu...

Kanal D’nin benzersiz formatıyla dikkat çeken dizisi Kanıt, Pazartesi günü yayınlanan bölümüyle ortalığı birbirine kattı. Küçük bir çocuğun kaçırılmasının işlendiği bölümün finalinde gözyaşları sel olup aktı.

KANIT 28. BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...


Yapımcılığını ve Genel Yönetmenliğini Abdullah Oğuz, Yönetmenliğini Biray Dalkıran, hikayesini Prof. Dr. Sevil Atasoy, Selin Atasoy Hartevioğlu, senaryosunu Ahmet Saatioğlu ve Görüntü Yönetmenliğini Ege Ellidokuzoğlu’nun üstlendiği Kanıt’ın 28. bölüm sonrası sanal alemde de büyük bir tartışma başladı. İzleyenler Seyhan rolünün Müge Anlı, Küçük Alinin ise Çorlu’da dövülerek öldürülen 6 yandaki Muhammed Fırtına olduğu görüşünde birleşti.
 
SANAL ALEM KANIT’I TARTIŞTI
 
İşte sanal alemde Kanıt’ın 28. Bölümü için yazılanlar...
 
-       Bugünk bölümde, kayıp çocuk Ali’yi mucizevi bir şekilde canl olarak buldurdukları için Komiser Orhan’ı, alınlarından öpmek istediğim senaristlere sahip olan dizidir. evet ok safa oldu yaamas ama biz de safa sevindik ne güzel...
-       Bu haftaki bolumde, meşhur Dilber Fırtna olayını işleyerek gerçek kesitin 10 gömlek üstünü yaptklarını kanıtladılar bizlere.
-       Dünkü bölüm müthişti ... Bu dizi hiç bitmesin sezon felan olmasn nolursunuzzzzz...
-       Çok iyi bir blmd. Gecenin birinde gözyalarmza engel olamadık. Keşke gerçek hayattaki çocuğun sonu da filmdeki gibi bitebilseydi; çok üzgünüm
-       Bu olay gerçekte yaşanmış dilber fırtına olayıdır. dün mahkemesi vardı ve marta ertelendi. Çocuk gerekte öldü. sorguda her şeyi itiraf eden adam ise hapiste kendini asıp intihar etti.
-       Bu gece ki bölüm şahaneydi zaten dikkatli izleyenler hareketlerden kaçamak sözlerden anlamalıyd Müge Anlıdaki Melih olayına gönderme yapılmış...
 -       Dilber Fırtna vakasına benziyor... Sonunda ormanda battaniyeyi kaldırıp çocuğa bakıyordu Bakomiser Orhan alıyordu.. Orada ölmediğini anladığında  çok sevinmişti. Ama ben babamın ölümün hatırladım bir an ... Gözümün önünde ölmüştü Babam.. Duygulandım .. Ağladım.. ALLAH kimseye evlat acısı vermesin !
-       Süperdi ya çok duygulandım tek olsaydım ağlardım walla.ne analar warya
-       ilk defa kanıt izlerken ağladım...
-       Çok etkileyici bir bölümdü... Ben ilk defa kanıt izlerken ağladım.. Ne etkileyici,ne mükemmel bir yapımdır bu.. Resmen içine aldı beni bu bölüm...
-       Ağlıyorum şu an...
 

OLAY TÜRKİYE’DE GEÇMİYOR

 
Gerçek olaylardan esinlenilerek ekrana taşınan Kant Dizisinin konsept danışmanı ve sunucusu Adli Bilimler Uzman Prof. Dr. Sevil Atasoy tartışmaların ardından konuya açıklık getirdi.
Bilindiği üzere yurt içinden ve yurt dışından yaşanmış gerçek olaylar ekrana taşıyoruz. Kanıt’ın geçtiğimiz Pazartesi gecesi ekrana gelen bölümünde Küçük Alinin kayboluşunun işlendiği konunun Türkiye ile ilgisi bulunmamaktadır. Kaybolanların ya da katillerin arandığı televizyon programları Hindistan’da oldukça popüler. Bölümde iki konu birden işledik. Biri Hindistan’da diğeri ise İngiltere’de yaşanan iki benzer konuyu bir araya getirdik. Konunun Müge Anlı ya da Muhammed Fırtına ile ilgisi bulunmamaktadır. Çocuk kaçırmalar evrensel bir sorun. Televizyon aracılığıyla çocuklar aramakta yaygın olarak kullanılan bir yöntem. Kısacası benzeri olaylar sadece ülkemizde yaşanmıyor. Bu arada dört gün sonra ormanda bulunan  Küçük Ali’nin nasıl olupta yaşayabildiği tartışmalarını anlamsız buluyorum. Bir kere mucizeler her zaman olur.  Bunun bir çok örneği var. İkincisi bu diziyle, özellikle bu bölümle vermek istediğimiz bazı sosyal mesajlar vardı. Onu da ulaştırabildiğimize inanıyorum."