X
X

Kazanmak İçin 1 Dakika'nın yeni oyunları

13.04.2012 Friday 16:45 (Güncellendi: 07.09.2016 - 12:39)

Oyunlara yenileri eklendi

Kazanmak İçin 1 Dakika'nın fenomen oyunlarına yenileri eklendi.

İşte yeni oyunlar!
 

 
Pro-Mil
Oyuncu 8 cam şişeyi ters dizip, sonuna da ters bir su bardağının üzerine koyduğu shot bardağını yerleştirerek bir yol kurmalı. Ardından ilk ters su şişesinin üstüne koyduğu pinpon topunu üfleyerek shot bardağına girmesini sağlamalıdır.Kurallar: Süre başlayınca oyuncu 8 şişeyi ters olarak art arda dizebilir. Yolun ucuna ters yüksek bir su bardağı, onun üstüne de bir shot bardağı yerleştirmelidir. Ardından bir adet pinpon topunu alıp ilk ters şişenin üstüne koyacak ve dokunmadan sadece üfleyerek bardağa sokmaya çalışacak. Başarılı olamazsa yeni top alabilir, önceden dizmiş olduğu şişeleri düzeltebilir.

Malzemeler: 8 cam şişe, 1 yüksek su bardağı, 1 shot bardağı, bolca pinpon topu
 

 
Ofis Becker
İki kişilik bu oyunda yarışmacılar 2 kağıt topunu sert dosyalarla paslaşarak götürüp 4,5 metre uzaktaki sepete bırakmalıdır.Kurallar: Bir başlangıç çizgisi belirleyin. Başlangıç çizgisinden 4,5 metre öteye 30 cm * 30 cm ağızlı bir sepet yerleştirin. Başlangıçtan sepete dikey bir çizgi çekin. Oyun sırasında iki yarışmacı çizginin öteki tarafına geçemez, kendi alanlarında kalmalıdırlar. A4 kağıtlarını buruşturarak toplar yapın. Sürenin başlamasıyla 1. Oyuncu kağıt topunu alıp sektirerek arkadaşına pas atmalıdır. Kağıt topu dosyanın üzerinde duramaz, aynı dosyada 2 sefer sekemez veya vücuda değemez. 60 saniye içerisinde 2 kağıt topu sepete atılırsa oyun kazanılmış olur.
 
Malzemeler: Bolca kağıt topu, 2 sert dosya, 30cm * 30cm sepet, sınır çizgileri
 

 
Püf de Üfle
 
Oyuncu yuvarlak bir tepsi üzerindeki 73 turuncu topa üfleyerek tepsiden düşürmeye ve tepside yalnızca 3 beyaz topu bırakmaya çalışıyor.Kurallar: 1 metre yüksekliğindeki bir platformda duran kenarları topların kolayca düşmesini engelleyecek şekilde kıvrık 40 cm çaplı bir tepsiye, 73 turuncu ve 3 beyaz pinpon topu yerleştirin. Sürenin başlamasıyla oyuncu yalnızca nefesini kullanarak turuncu topları aşağı düşürmeye çalışacak. Oyuncunın beyz bir topu düşürmesi veya toplardan birisine temas etmesi durumunda oyun biter. 60 saniye içerisinde tepside yalnızca 3 beyaz top kalırsa oyun başarılmış olur.
 
Malzemeler: 1 metrelik platform, 40 cm çaplı kenarları hafif kıvrık tepsi, 73 turuncu - 3 beyaz pinpon topu
 
Önce oyunun kurallarını öğrenin, sonrasında deneyin, videonuzu çekin ve oynat.tv‘de bizlerle paylaşın. Yarışmacı adayı olma hakkı kazanın!
 
Kazanmak için 1 Dakika her Salı akşamı saat 23:00'da Kanal D'de.