X
X

Bir şarkısın sen

23.03.2011 Çarşamba 09:48 (Güncellendi: 09.11.2020 - 11:23)

Öyle Bir Geçer Zaman Ki'de ustalar ve unutulmaz şarkılar geçidi... OYNAT TV

Her hafta milyonlarca izleyiciyi 60'lara, 70'lere taşıyan, Türk pop müziğinin ustalarına adeta saygı geçidi düzenleyen Öyle Bir Geçer Zaman ki,  bu hafta da unutulmaz Samanyolunu ve şu aralar hastalıkla mücadele eden Berkant'ı anarak başladı.
Mete, müzik yarışmasına hazırlanırken müzik öğretmeni İnci’yse düğün hazırlığındadır. Gün gelir çatar ve rakipler tek tek sahne alır. Rakipler güçlüdür ama Mete’ye şarkıyı söyleten aşkın gücüdür. Birincilik herkesi sevince boğar.


Sevinci paylaşmak için gelen bir isim daha vardır. Aylin, kardeşine sarılırken anne yüreği daha fazla dayanamaz. Cemile’nin, kızına karşı ördüğü duvarlar yıkılıverir.


Aylin, aslında yalnızca sevinci paylaşmak için koşmamıştır ailesinin yanına, en zor anda da çıkıp gelir. Carolin’in oyununu bozan, Ali Kaptan’ın borcu sebebiyle açık arttırmaya sunulan evi satın alan Aylin olur. Tabii, Soner’in desteğiyle...


Ve belki de haftanın en can alıcı sahnesi... Birinciliğin sevinci Mete’nin kursağında kalır. İnci hocanın evlenmekte olduğu haberi genç adamı sarssa da gidip o sahneye gözleriyle şahit olmak ister.

‘Doğarken ağladı insan’ şarkısı sanki bu sahne için yazılmıştır şarkı. Cem Karaca’ya da saygı sunulduktan sonra, sıra finale gelir. Milyonlarca seyirciye bir kez daha  ''bir hafta çabuk geçsin'' dedirten o final ve balıkçının en büyük rolü...  Cemile balıkçının şok evlenme teklifine ne yanıt verecek, İnci öğretmen Mete’yi bir daha ne zaman görecek, dahası haftaya hangi şarkılar seçilecek, bunları öğrenmek için zaman yine çok hızlı geçecek.