X
X

Müzikler Amerika'dan

26.08.2010 Thursday 15:06 (Güncellendi: 09.11.2020 - 11:23)

Unutulmaz film müziği şimdi ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’de…

Sinema tarihinin en unutulmaz film müziği şimdi ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’de…

Kanal D'nin yeni sezondaki iddialı dizisi "Öyle Bir Geçer Zaman Ki"nin ekran serüveni  farklı fragmanı ile hızlı başladı. Sinema kalitesindeki görüntüleri ve etkili anlatımıyla milyonların dikkatini toplayan, Kanal D web sayfasında yayınlandığı  ilk gün yüzlerce kişi tarafından izlenen fragman, müziğiyle de büyük ses  getirdi. Fragmana eşlik eden o melodi, dünya sinemasının en ünlü  yapımlarından biri olan ‘Bir Zamanlar Amerika’nın unutulmaz müziğiydi.

Senaryo, oyuncu ve yapım kalitesiyle olduğu kadar müzikleriyle de tüm dikkatleri üzerine çekecek, farkını ortaya koyacak  ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’de usta müzisyen Nail Yurtsever imzalı  pek çok güzel parçanın yanı sıra "Bir Zamanlar Amerika' filminin hafızalardan silinmeyen müziği  de kullanıldı. Once Upon A Time in Amerika Soundtrack isimli albümde yeralan ve belki sinema tarihinin en unutulmaz müziklerinden biri olan ‘Cockeye’s Song’ isimli eser, Kanal D ekranında  ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ ile bir kez daha izleyici ile buluştu.

Söz yazarı ve bestecisi Ennio Morricone olan  eserin hem orijinal, hem de  düzenlenmiş olarak  kullanım hakları  D Yapım tarafından  uzun bir prosedürün ardından tüm telif hakları ödenerek satın alındı.

‘Cockeye’s Song’ isimli eser,  1984 yapımı olan, Sergio Leone'nin yönettiği 229 dakikalık dram ve polisiye türündeki "Bir Zamanlar Amerika’nın yayınlandığı dönemde de büyük ses getirmişti.

Parçanın  diziye uyarlamalarını  Nail Yurtsever yaptı.

KANAL D İNTERNET