X
X

10. Bölüm

18 Eylül 2009

Nazlı ile Niko nişanlanıyor

Nazlı babasını eve dönmesi için ikna eder. Bu arada Memik, Hasan Onbaşı ve Kadri, Polikarya'ya saldırmak için hazırlık yapmaktadır. Baklavacıoğlu ve Angelopulos aileleri arasında soğuk ve gergin bir tanışma akşamı geçer. Gazetecilere sokaktan gelen sloganlar ve Kahraman'ın sünnet şartı gerginliği iyice arttırır. Kahraman sünnet işinde kararlıdır. Stavro ve Eleni dini inançlarına karıştığını düşünüyorlardır. Ama yine de Niko'ya Nazlı ile konuşması için zaman verirler

Ökkeş ile Kahraman kavga eder. Bu sefer sebep Ökkeş'in Kahraman'ın paraya düşkün olduğunu söylemesidir. Nazlı'nın Niko'yu sünnetten kurtaracak bir planı vardır. Kahraman'a Niko'nun sünneti kabul ettiğini Stavrolara'da babasının sünnetten vazgeçtiğini söyleyerek aradaki gerginliği ortadan kaldıracaklardır. Planlar işe yarar ve nişan günü belirlenir. Ailede bir aşk hikayesi daha başlar. M.Can, Zehra'ya aşık olur ve onunla beraber olmak için bale kursuna kaydolur. Ama bu babasının hiç hoşuna gitmez. Anna, Niko'yu aklından çıkaramamaktadır. Gaziantep'e gelip Kadir'le buluşur. Aşk acısı yaşayan Anna ve Kadir nişana nasıl engel olabileceklerini düşünürler. Ökkeş'ler ise Anna'yı Kadir'in sevgilisi sanırlar.Ve Nazlı'dan vazgeçmesi onları çok mutlu eder.

Sünnet korkusu Niko'nun rüyalarına girer. İki aile de nişan hazırlıklarına başlamışlardır. Bu arada Nazire'nin hamileliği ile ilgili sürpriz bir haber vardır. Aile, nişan telaşı arasında Kahraman'a büyük haberi nasıl vereceklerini düşünmektedirler.

BÖLÜMLER