X
X

2021 Bahçeşehir Koleji At Terbiyesi Ligi Yarışmaları Başlıyor!

27.05.2021 Perşembe 12:39 (Güncellendi: 27.05.2021 - 12:39)

İki ayak ve bir finalden oluşan Bahçeşehir Koleji At Terbiyesi Ligi Yarışmaları’nın birinci ayağı 29- 30 Mayıs, ikinci ayağı 19-20 Haziran ve final müsabakaları ise 10-11 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecektir.

Bahçeşehir Koleji At Terbiyesi Ligi Yarışmaları "Çocuklar her yerde büyür; ama Bahçeşehir Kolejinde yeteneklerini geliştirerek büyür." sloganıyla çağdaş ve kaliteli eğitime inandığı her alanda desteklerini sürdüren Bahçeşehir Koleji ana sponsorluğunda gerçekleşecektir.

 

At Terbiyesi Yarışmaları arasında oldukça önemli bir yere sahip olan Bahçeşehir Koleji At Terbiyesi Ligi Yarışmaları, binicilik sporunun geniş kitlelere tanıtılması amacıyla gelecek vadeden genç  yeteneklerin keşfine de olanak sağlamaya devam ediyor.

Türkiye Binicilik Federasyonu’na kayıtlı tüm binicilere açık olarak  Covid-19 önlemleri kapsamında seyircisiz olarak gerçekleştirilecek heyecan dolu yarışmalar, Türkiye’nin farklı bölgelerinden en iyi at ve binicilerini ağırlayacaktır. Yarışmaların medya sponsorluklarını ise Türkiye’nin en özel radyo kanallarından biri olan Radyo D ve Demirören Medya üstlenmektedir.

At Terbiyesi’nde ulusal ve uluslararası başarıya imza atan Kemer Country Atlı Spor Kulübü Pony, Yıldızlar ve Genç binicilerinin almış olduğu dereceler:

  • 2019 Yılı Balkan At Terbiyesi Yıldızlar Kategorisi Milli Takımının 4 kişilik kadrosunun tamamını oluşturarak hem ferdi hem de takım olarak Balkan Şampiyonu olmuşlardır.
  • 2017 ve 2018 senelerinde Avrupa Şampiyonası koşmuşlardır.
  • 2013 Yılı At terbiyesi Gençler takımının 4’ü de Kemer Country Atlı Spor Kulübünde yetişmiş binicilerdir, ferdi ve takım Balkan Şampiyonu olmuşlardır.
  • 2011 Yılı Balkan Ferdi Şampiyonu Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nde yetişmiştir.

Bahçeşehir Koleji:
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ailesinin üyesi olarak 1994 yılında Bahçeşehir’de kurulan ilk kampüsünde eğitime başlayan Bahçeşehir Koleji, “kaliteli eğitimi daha çok çocuğa ulaştırmak” amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında eğitim veriyor, bünyesinde bulunan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri ile ülkemizde fen eğitimini dönüştürüyor. Enver Yücel’in, dünya standartlarında eğitimi ülkemizde yaygınlaştırmak amacıyla kurduğu Bahçeşehir Koleji, 2021–2021 eğitim öğretim yılı itibarıyla Türkiye’nin 63 ilinde 136 kampüsüyle eğitim veriyor.

http://www.bahcesehir.k12.tr/tr/

Türk Binicilik tarihinde bir ilk: İlk Para At Terbiyesi Yarışması 29 – 30 Mayıs 2021 tarihlerinde Bahçeşehir Koleji At Terbiyesi Ligi Yarışmaları kategorilerine ilave olarak  Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından Kemer Country Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleşecektir.

Türkiye Binicilik Federasyonu’nun 2020 yılında resmi branşları altına almış olduğu Para At Terbiyesi, Türk binicilik tarihindeki ilk yarışması 29 – 30 Mayıs 2021 tarihlerinde Kemer Country Club Atlı Spor Kulübü’nde, Bahçeşehir Koleji At Terbiyesi Yarışmaları Ligi 1. Ayak Yarışmaları’nın kategorilerine ilave olarak düzenlenecektir.

Türkiye Binicilik Federasyonu ve Uluslararası Binicilik Federasyonu’nun (FEI) 2019 yılında ortak başlattığı alt yapı çalışmaları ve günümüze kadar proje direktörü Fransız Patricia Nadoux ile devam eden Para At Terbiyesi branşının 29- 30 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Para At Terbiyesi yarışmalarına ülke çapından katılacak olan altı sporcumuzun Uluslararası Binicilik Federasyonu yetkilisi tarafından ulusal resmi seviyeleri belirlenecek ve ulusal yarışmalara katılmaya hak kazanacaklardır.

Türkiye Binicilik Federasyonu, üç senedir Uluslararası Binicilik Federasyonu (FEI) ile ortak yürüttüğü Para At Terbiyesi branşı yapılandırma projesini hayata geçirmekle kalmayıp, Türkiye’deki Paralimpik sporculara örnek bir branşı yaygınlaştırmanın gururunu da taşımaktadır.

Para At Terbiyesi Yarışmaları 29 – 30 Mayıs 2021 tarihlerinde Covid - 19 önlemleri kapsamında seyircisiz olarak koşulacaktır. Sonuçlar Türkiye Binicilik Federasyonu resmi web adresinde www.binicilik.org.tr adresinde yayınlanacaktır.