X
X

Afili Aşk 18. Bölüm Özeti

14.10.2019 Monday 14:04 (Güncellendi: 10.04.2020 - 14:24)

Kâğıt kuğuyu gören Ayşe her şeyin farkına varır!

Mahkeme boyunca bir hayli ter döken Kerem ve Ayşe ikilisi, hâkimin verdiği kararla adeta şok etkisi yaşar. Ayşe ve Kerem’in bütün dengeleri alt üst olurken kulübede yaşayan yaşlı adam bulduğu kâğıttan kuğuyu eve yollar. Ayşe bu kuğuyu görürse geçmişle ilgili büyük sır açığa çıkacaktır.Diğer yandan Muhsin ve Yelda'nın arasında büyük bir yanlış anlaşılma olur. Büyük bir kavga patlak verir. Tabii ki bundan en çok etkilenen yine Kerem’dir. Kerem bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterken, bu durumu daha da karıştıracaktır.

Ayşe, Kerem'in herkesin içinde yapacağı yanlış bir kararı engellemek için sürpriz bir hamle yapar. Kâğıt kuğu ise herkesin kaderini değiştireceği ana doğru elden ele gezmektedir.

---------------------------------------------

Afili Ask 18th Episode Summary

Seeing the origami swan, Ayse realizes everything!

Kerem and Ayse have a really hard time during the trial. They’re shocked by the judge’s verdict. As Ayse and Kerem’s plan goes wrong one more time, the old man who lives in the cottage finds the origami swan and sends it to the house. When Ayse sees the swan, a big secret that belongs to the past will come to light.

On the other hand, there is a massive misunderstanding between Muhsin and Yelda. A big fight breaks out. The one who is affected by this fight the most is Kerem. Although Kerem wants to correct this misunderstanding, things will become more complicated than it is.

Ayse steps in to stop Kerem from making a mistake in front of everyone. As for the origami swan, it passes around until the moment that it will change the course of everybody’s destiny.

 

AFILI AŞK VİDEOLARI