X
X

Baht Oyunu 1. Bölüm Özeti

13.06.2021 Sunday 23:44 (Güncellendi: 02.09.2021 - 12:57)

Ada'nın gerçek aşkı bulma hikayesi başlıyor!

Kanal D’nin, yapımcılığını ve proje tasarımını Fatih Enes Ömeroğlu’nun yaptığı, ARC Film imzalı yeni dizisi ‘Baht Oyunu’ ilk salı akşamı ekrana geliyor.

Başrollerini Aytaç Şaşmaz, Cemre Baysel, İdris Nebi Taşkan ve Aslı Sümen’in paylaştığı, yönetmenliğini Serdar Gözelekli’nin yaptığı dizinin ilk bölümünün konusu şöyle;

İlk aşkıyla kavuşamadığı takdirde ebedi mutluluğu elinden kaçıracağına inanmış Ada, üniversitede karşısına çıkan ve ülkesine gitmemek için Türkiye vatandaşlığına ihtiyaç duyan Rüzgar’a aşık olur ve ona evlenme teklifi eder. Rüzgar için bu evliliğin tek amacı vatandaşlık almak, Ada için de ilk aşkıyla evlenerek talihini yenmektir. Ada, üniversitedeyken ailesinden habersiz evlendiği ve üç yıldır evli olduğu Rüzgar’ın Türk vatandaşlığını almasını iple çekmektedir.

Rüzgar’ın vatandaş olması ile gerçekten karı koca olacaklarını hayal etmektedir. Rüzgar’ın vatandaşlığı alacağı bu en mutlu gününde, çalıştığı kafeye gelen popüler sosyal içerik platformu Bizdeböyle.net’in kurucusu ve başyazarı Bora’yla yaşadığı tartışma nedeniyle işten atılır.  Ada, Rüzgar’ı görmek için çalıştığı şirkete gittiği sırada onu iş arkadaşı Tuğçe ile dudak dudağa görünce bütün dünyası başına yıkılır. Kara bahtının gelip onu bulduğunu düşünen Ada’yı büyük bir sürpriz beklemektedir! Kafede kavga ettiği Bora, Rüzgar’ın patronudur.

Ada’nın Rüzgar’ı geri kazanabilmek için Bora’nın şirketinde işe girmesi ve bunun için de daha doğru düzgün tanımadan nefret ettiği ve memnun edilmesi oldukça zor bir adam olan Bora’ya kendisini kabul ettirmesi gerekmektedir. Ada bunu başarabilecek midir?

Baht Oyunu ilk bölümü ile 15 Haziran Salı akşamı saat 20.00’de Kanal D’de!

--------------------------

Baht Oyunu Episode 1 Summary

Ada's story of finding true love begins!

Produced by Fatih Enes Omeroglu and ARC Film, Kanal D’s new series Baht Oyunu premieres on Tuesday!

Starring Aytac Sasmaz, Cemre Baysel, Idris Nebi Taskan, and Asli Sumen, directed by Serdar Gozelekli, Baht Oyunu tells the story of Ada finding true love.

Ada, who believes that she’s going to be unhappy for the rest of her life if she can’t attain her first love, falls in love with Ruzgar, who comes across her in college and needs citizenship not to return to his country. Ada proposes to Ruzgar. Ruzgar’s only motive for this marriage is to get citizenship. As for Ada, this marriage means defying her fate by getting married to her first love. Ada looks forward to getting Turkish citizenship for Ruzgar because she has been married to him for three years without informing her family.

She thinks that they are going to be a real married couple when Ruzgar gets the citizenship. On the day Ruzgar becomes a citizen, due to an argument with Bora who is the founder and chief editor of a popular social media content platform, Bizdeboyle.net, she loses her job. Ada, then, visits Ruzgar’s workplace and gets devastated seeing him kiss his colleague, Tugce. A huge surprise awaits Ada who thinks that her fate is coming after her. It turns out Bora is Ruzgar’s boss.

Now, Ada needs to get a job where Ruzgar works to win him back and get herself accepted by Bora, whom she hates without even knowing. Also, Bora is a man that is very hard to please. Will Ada be able to achieve her goal?

Baht Oyunu premieres on June 15, Tuesday at 8 pm on Kanal D!

BAHT OYUNU VİDEOLARI