X
X

Baht Oyunu 10. Bölüm Özeti

23.08.2021 Pazartesi 10:53 (Güncellendi: 02.09.2021 - 13:01)

Ada, Meltem’e dair iz sürerken yanı başında Bora’yı bulur.

Ada, Bora’nın evinde Meltem’i bornozla görünce çılgına döner. Bora’yı kıskandığını kendine bile itiraf edemeyen Ada ile Meltem arasında amansız bir yarış başlar. Bora iki kadın arasındaki savaşın ortasında kalır. 

Ada, Meltem’i yıldırmak için kurduğu plana Tuğçe’yi dahil eder. Ada’nın planı işler ve ikili Meltem’i şirketten uzak tutmanın bir yolunu bulur. Ada ve Tuğçe’nin çabaları Rüzgar’ın da dikkatinden kaçmaz. Rüzgar, Tuğçe’nin Meltem’e öfkesinin sebebini sorgulamaya başlar. 

Ada, Meltem’e dair iz sürerken yanı başında Bora’yı bulur. Bora, Meltem konusundaki şüphelerini gidermek için Ada’yla birlikte hareket eder. 

Ada, Meltem’in foyasını ortaya çıkaracak deliller bulur ve delilleri Bora ile paylaşır. Sonunda Bora’yı ikna etmeyi başardığını düşünürken işlerin daha da karışacağından habersizdir. 

Baht Oyunu yeni bölümleri ile her Salı Kanal D’de...

------------------------------

Baht Oyunu Episode 10 Summary

Ada finds Bora by her side while tracking down Meltem.

Ada goes mad when she sees Meltem in a bathrobe at Bora's house. A relentless race begins between Meltem and Ada, who cannot even admit to herself that she is jealous of Bora. Bora is caught in the middle between the two women.

Ada includes Tugce in her plan to intimidate Meltem. Ada's plan works and the duo finds a way to keep Meltem away from the company. Ada and Tugce's efforts do not go unnoticed by Ruzgar. Ruzgar starts to question the reason for Tugce’s hatred towards Meltem.

Ada finds Bora next to her while tracking down Meltem. Bora also helps Ada to clear her doubts about Meltem.

Ada finds evidence that reveals Meltem's true colors and shows them to Bora. While she thinks she has finally succeeded in convincing Bora, she is unaware that things will get more complicated.

 

Baht Oyunu is on Kanal D every Tuesday with new episodes!

BAHT OYUNU VİDEOLARI