X
X

Bebeğinizi Hastalıklardan Korumak İçin Bilmeniz Gerekenler

26.01.2018 Cuma 17:02 (Güncellendi: 15.02.2018 - 12:13)

Bir anne için en önemli şey bebeğinin sağlığıdır. Bu yüzden her anne, bebeğinin bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçlar. Peki, bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapabiliriz? (Sponsorlu)

 

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin en önemli adımlarından biri beslenmedir. Bebek bağışıklığını güçlendirmenin en güçlü yolu ise anne sütüdür.

Peki Anne Sütü Bağışıklık Gelişimini Nasıl Sağlıyor?

Anne sütünün içeriğinin 3. en büyük bileşeni prebiyotiklerdir. Prebiyotikler bağışıklığın güçlenmesinde vücudun en önemli destekçilerindendir. Prebiyotikler, yararlı bakterilerin sayısını, aktivitelerini ve etkisini arttırarak bağışıklık sistemini güçlendirirler.

Prebiyotikler beslenme yoluyla alınır. Bunun için ilk kaynak anne sütüdür. Fakat anne sütü yokluğunda ya da eksikliğinde doktorunuza danışarak prebiyotik lif içeren çocuk devam sütlerinden destek alabilirsiniz.

Hastalıklardan Korunmak İçin Başka Nelere Dikkat Edilmeli?

Mikroplardan tamamen uzak tutmaya çalışmak ya da steril bir ortam oluşturmak için hijyeni abartmaya hiç gerek yoktur. Ortam sterilliğinin artması bağışıklık sistemini olumsuz etkileyebilir.

Bebekleri hastalıktan koruyan bağışıklık sisteminin gelişimi için düzenli uyku çok önemlidir. Yeterince ve düzenli uyuyan bebeklerinin enfeksiyonlara karşı daha dirençli olduğu görülür. Bu nedenle bebeğin hastalıklardan korunmasında düzenli uykunun etkisi çok büyüktür.

Bağışıklığı Desteklensin, İçiniz Rahat Etsin

*Bebeğiniz için en uygun besin anne sütüdür. Anne sütü ile beslenmenin mümkün olmadığı durumlarda doktorunuza danışınız. Bu ürün prebiyotik bileşen içerir. Prebiyotik bileşenler, bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan probiyotiklerin gelişimini destekler.