X
X

Hayranı olduğum oyuncularla çalışıyorum

23.02.2015 Pazartesi 14:25 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Kanal D’nin iddialı projelerinden “Beş Kardeş”te Fahriye karakteriyle adından söz ettiren Melisa Sözen'le diziye dair sohbet ettik... İşte o açıklamalar!

“Beş Kardeş” nihayet yayına başladı. Dizinin yankıları sürüyor. Sonunda Fahriye’yi ekranda görmek, size neler hissettirdi?
- İlk bölümü ben de diğer arkadaşlarım gibi heyecanla bekliyordum. İzledikten sonra ilk hissettiğim; bu hikâyenin bir parçası olmaktan duyduğum mutluluktu. Sete çok mutlu gidip geliyorum.

“Beş Kardeş” setinin sizin için en güzel tarafı ne?
- Birlikte çalışmaktan çok mutlu olduğum bir ekibin içindeyim. “Keşke hayat böyle naif ve temiz insanlarla çevrili olsa” dediğim karakterlerin yaşadığı, çok eğlenceli bir mahallede geçiyor zamanım. Her şeyin bu kadar can acıttığı bir dönemde bu bana umut veriyor.

Serkan Keskin’in canlandırdığı Sait ile Fahriye arasındaki ilişki hakkında neler söyleyeceksiniz?
- Sait’le Fahriye arasında eskilere dayanan büyük bir aşk var. Büyük bir tutku da var. Ama aralarına hep engeller girmiş. Çok uzun dönem ayrı kalmışlar. Şimdi tutuşmaya hazır bir halleri var.

Fahriye’nin bir kızı var ama geçmişine dair pek bir şey bilmiyoruz. Neler yaşamış bu kadın Sait’le yolları ayrıldıktan sonra?
- Evet, Fahriye’nin bir kızı var ama ben o hikâyeyi şu an anlatamıyorum. Fahriye’yle ilgili şunları söyleyebilirim sadece; çok güçlü, lafını esirgemeyen ve kadınlık sezgileri çok kuvvetli olan biri. Çok dişli, aynı zamanda neşeli. Şimdi anneliği keşfetme aşamasında. Kızı yatılı okulda büyüdüğü için onunla çok uzun bir zamanı ayrı geçirmişler.

Erken yaşta mı anne olmuş Fahriye?
- Evet, kızı başka bir ülkede yatılı okulda büyümüş. Anne-kız birbirine hiç benzemiyorlar. Benzeyen tek yanları, inatçılıkları.

Fahriye’nin Sait’le evlenmeye hazırlanan Canan’la arasında çekişmeler olacak, değil mi?
- Fahriye, yıllar sonra mahalleye döndüğünde Sait’in hayatında Canan’ın olduğunu öğreniyor. Haliyle aralarında bir rekabet durumu olacak. İkilinin çekişmelerini göreceğiz. Kıskançlıklar da olacak. Ama karakterler o kadar güzel yazılmış ki, hiçbir zaman çiğ bir yere gitmeyecek aralarındaki atışmalar.

Peki, savaşı kim kazanacak sizce?
- Valla, bilmiyorum. Bakalım başımıza neler gelecek... (Gülüyor)

Fahriye’nin güçlü ve inatçı bir kadın olduğundan bahsettiniz, siz de böyle misinizdir?
- Güçlü olduğum alanlar da var, güçsüz olduğum alanlar da. Zaman zaman da inatçılığım tutar.

Rol arkadaşlarınızla aranız nasıl?
- Herkes birbirini önceden tanıdığı için aramızdaki iletişim çok kuvvetli. Sette hepimiz çok eğleniyoruz.

Kendinizi şanslı hissediyor musun bu kadroda yer aldığınız için?
- Tabii ki. Öncelikle Ay Yapım’ın imzasını taşıyan, Onur Ünlü’nün yazıp yönettiği bir iş. Aynı zamanda hayranı olduğum oyuncularla çalışıyorum. İnsan daha ne ister?

Uzun süredir dizi yapmıyordunuz, değdi mi beklediğinize?
- Evet... Çok mutluyum, heyecanlıyım. İyi ki böyle bir işin içindeyim diyorum.

Hürriyet / Kelebek

BEŞ KARDEŞ VİDEOLARI