X
X

Şöhret birlikte yaşaması zor şey

02.03.2015 Pazartesi 13:41 (Güncellendi: 08.11.2016 - 16:15)

Kanal D’nin yeni dizisi Beş Kardeş'te Turgut olarak karşımıza çıkan Tansu Biçer'den çarpıcı açıklamalar!

Her projeye evet demediğinize göre sormak istiyorum, neden “Beş Kardeş?”
Projedeki herkes arkadaşım... Daha önce birçok kez çalıştığım, sevdiğim ve çok da iyi anlaştığım insanlar... Bu da benim için iyi senaryo, iyi oyunculuk demek oluyor. Yapım şirketi de Ay Yapım bunların üstüne... Yani bana sadece “evet” demek kalıyor..  

Canlandırdığınız Turgut nasıl bir karakter?
Turgut, ailenin içinde doğru yolu gösterecek, hep sağduyulu ve düşünceli olacak beklentisinde olunan kardeş... Ama bunu ne kadar becerebiliyor orası meçhul. Yine de elinden geleni yapıyor... Sevecen de biri. Çoğu olayda akılcı davranmaya çalışıyor ama neticede daha dört kardeş var beraberinde. O nedenle sürükleniyor da zaman zaman...

Sizi genelde Onur Ünlü projelerinde görüyoruz... 

Tanıştığımız ilk günden beri oyuncu-yönetmen ilişkisini çok güzel bir şekilde yaşıyoruz. Birbirimizi anlıyoruz. Bence Onur, Türkiye’de farklı işler yapma konusundaki cesaretiyle önemli bir yönetmen ve bu yüzden de beraber çalışmak çok ilginç oluyor.

Bir röportajınızda “Pek tanınmak istemiyorum” demişsiniz. Çoğu oyuncunun aksine ünlü olmak istememenizin sebebi ne? 
Bu konuda istisna olduğumu sanmıyorum. Bence benim gibi düşünen pek çok oyuncu vardır. Yani şöhret, birlikte yaşaması zor şey... Sonucunda da insanın hayatında pek bir şey değiştirmiyor.

Sizi neden dizilerde pek sık göremiyoruz?
Programlar uymadığından... Bir filmde çalışıyor oluyorum... O arada sezon başlamış oluyor falan. Teknik meseleler yani...

Size getirilen projeleri değerlendirirken kriterleriniz nelerdir?
Dizi içinse bu soru; senaryo öncelikli tabii ki... Rolün ağırlığı önemli... Buradaki kastım çok repliği olması değil, konunun ilerleyişinde yeterli paya sahip olması...

Tiyatro yapmaya devam ediyor musunuz?
Hayır, bir süredir tiyatro yapmıyorum.

Asla oynamam ya da kesinlikle oynamalıyım dediğiniz roller var mı?
Pek öyle tercihlerim yok açıkçası. Her şey senaryoya ve yönetmene bağlı... Kötü ya da yanlış bir senaryoysa, rol çok özel olsa da oynamam.

BU DİZİNİN SICAKLIĞI SEVİLİR

İzleyenler sizce bu diziyi neden sevdi?   
Çünkü kardeşlik, birlik ve beraberlik hissi çok güzel veriliyor bu dizide... Bunun sıcaklığını sevdiler diye düşünüyorum.

Hürriyet / Kelebek

BEŞ KARDEŞ VİDEOLARI